Kraków i Kijów połączone linią Schenkera

0 73

Pod koniec maja została uruchomiona nowa linia drobnicowa w relacji Polska-Ukraina – pomiędzy Krakowem i Kijowem. Jest to odpowiedź operatora logistycznego na rosnące zapotrzebowanie na usługi TSL na tym kierunku. 

– Ruch towarowy na Ukrainę w większości oparty jest na przewozach całopojazdowych lub dedykowanych z wykorzystaniem mniejszych środków transportu dla jednego klienta. Uruchomienie przewozów drobnicowych przez Schenker na tym kierunku to oferta kierowana do klientów, którzy dopiero decydują się na rozszerzenie swojej działalności na rynek ukraiński i tych, którzy chcą regularnie eksportować towar w mniejszych dostawach – wyjaśnia Jacek Pradel, Product Manager w Schenker Sp. z o.o., odpowiedzialny za rynki wschodnie.

Ukraina i Polska będą wspólnie organizować Euro 2012. To wydarzenie przyczyni się do rozwoju transportu i obsługi logistycznej towarów obsługiwanych pomiędzy tymi krajami.

Nowa linia drobnicowa umożliwi klientom Schenkera przeniesienie na firmę formalności związanych z odprawami celnymi w Polsce i na Ukrainie, ekspertyzę Schenkera w przygotowaniu predeklaracji i niezbędnych dokumentów transportowych: CMR, TIR, magazynowanie towarów, wykorzystanie całej sieci Schenkera oraz regularność kursowania linii Kraków – Kijów (raz w tygodniu, a docelowo dwa razy w tygodniu).

Schenker w relacji Polska – Ukraina oferuje swoim klientom także regularną linię drobnicową łączącą Warszawę i Kijów. – Z punktu widzenia polskich klientów ważnym atutem Schenkera w łańcuchu dostaw pomiędzy Polską i Ukrainą jest możliwość wykorzystania sieci kolekcyjno – dystrybucyjnej, którą obsługuje ukraiński odział Schenkera – wyjaśnia Tomasz Cegielski, Land International Director, Schenker Sp. z o.o.

e-logistyka.pl

Źródło zdjęcia: Schenker Sp. z o.o.

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej