23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Kraków i Kijów połączone linią Schenkera

Pod koniec maja została uruchomiona nowa linia drobnicowa w relacji Polska-Ukraina – pomiędzy Krakowem i Kijowem. Jest to odpowiedź operatora logistycznego na rosnące zapotrzebowanie na usługi TSL na tym kierunku. 

– Ruch towarowy na Ukrainę w większości oparty jest na przewozach całopojazdowych lub dedykowanych z wykorzystaniem mniejszych środków transportu dla jednego klienta. Uruchomienie przewozów drobnicowych przez Schenker na tym kierunku to oferta kierowana do klientów, którzy dopiero decydują się na rozszerzenie swojej działalności na rynek ukraiński i tych, którzy chcą regularnie eksportować towar w mniejszych dostawach – wyjaśnia Jacek Pradel, Product Manager w Schenker Sp. z o.o., odpowiedzialny za rynki wschodnie.

Ukraina i Polska będą wspólnie organizować Euro 2012. To wydarzenie przyczyni się do rozwoju transportu i obsługi logistycznej towarów obsługiwanych pomiędzy tymi krajami.

Nowa linia drobnicowa umożliwi klientom Schenkera przeniesienie na firmę formalności związanych z odprawami celnymi w Polsce i na Ukrainie, ekspertyzę Schenkera w przygotowaniu predeklaracji i niezbędnych dokumentów transportowych: CMR, TIR, magazynowanie towarów, wykorzystanie całej sieci Schenkera oraz regularność kursowania linii Kraków – Kijów (raz w tygodniu, a docelowo dwa razy w tygodniu).

Schenker w relacji Polska – Ukraina oferuje swoim klientom także regularną linię drobnicową łączącą Warszawę i Kijów. – Z punktu widzenia polskich klientów ważnym atutem Schenkera w łańcuchu dostaw pomiędzy Polską i Ukrainą jest możliwość wykorzystania sieci kolekcyjno – dystrybucyjnej, którą obsługuje ukraiński odział Schenkera – wyjaśnia Tomasz Cegielski, Land International Director, Schenker Sp. z o.o.

e-logistyka.pl

Źródło zdjęcia: Schenker Sp. z o.o.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili