Funkcjonowanie firmy z branży logistycznej to złożony i wieloetapowy proces. Nowoczesne systemy pozwalają na pełną kontrolę nad różnymi zagadnieniami, w tym czasem pracy kierowców, położeniem pojazdu czy statusem zamówienia.

Prowadzisz firmę transportową i zależy Ci, aby mieć dostęp do wszystkich najważniejszych informacji dotyczących kierowców i pojazdów? Optymalnym rozwiązaniem będzie w takim razie dla Ciebie oprogramowanie Navigator – nowoczesna platforma low-code do obiegu
i automatyzacji procesów wewnątrz przedsiębiorstwa.

Nowe technologie w branży logistycznej – rozwiązanie wielu problemów

Mając firmę w branży logistycznej, przedsiębiorca wciąż napotyka na szereg trudności, którym musi sprostać. Zatrudnianie i kontrolowanie nowych pracowników, obsługa kontrahentów czy dbanie o stan floty – to tylko ułamek tego, czym na co dzień musi zajmować się właściciel firmy transportowej. Pośród licznych zadań, jakie spoczywają na jego barkach, warto wymienić:

  • rozdysponowanie floty transportowej,
  • zlecenie pracy kierowcom i ewidencjonowanie ich czasu pracy,
  • podgląd aktualnych listów przewozowych,
  • pozyskiwanie i obsługa klientów,
  • estymowanie tras transportowych i liczby pokonanych kilometrów,
  • kontrola stanu pojazdów i dokonywanie okresowych przeglądów,
  • monitorowanie płatności w firmie oraz zarządzaniem budżetem firmowym.

System skrojony na miarę potrzeb

Z myślą o przedsiębiorcach borykających się na co dzień z licznymi przeciwnościami, przygotowano programy logistyczne. Dzięki nim właściciel firmy transportowej może samodzielnie modyfikować aplikację – bez potrzeby zatrudniania programisty. Dodawanie i odejmowanie modułów sprawiają, że system jest skrojony na miarę potrzeb danego przedsiębiorstwa oraz jego codziennego funkcjonowania.

Navigator – inteligentna platforma do zarządzania transportem

Współczesne realia rynkowe coraz silniej wymuszają na właścicielach firm wdrażanie nowych rozwiązań i aplikacji do zarządzania procesami. Nie sposób ignorować zmian technologicznych, jakie dzieją się na naszych oczach. Inteligentna platforma Navigator odpowiada na aktualne potrzeby rynku. Próbując zaspokoić bieżące potrzeby związane z zarządzaniem i kontrolą procesami, nie chcesz spędzać godzin na poszukiwaniu programisty i wydawaniu setek tysięcy złotych na dedykowane oprogramowanie. Proces jest bardzo czasochłonnych i wymaga sporego zaangażowania także ze strony zamawiającego. Modułowy charakter pozwala na dopasowanie aplikacji pod konkretne potrzeby danej firmy. Z czasem, wraz ze wzrostem zaawansowania działań, można zawsze w prosty sposób rozbudować system o nowe funkcjonalności. W centrum zainteresowania firmy transportowej leży wiele różnych zagadnień biznesowych. Do najważniejszych zaliczają się: pojazdy, kierowcy, kontrahenci, trasy, karty pracy kierowców, karty paliwowe, awarie i usterki, faktury, raporty i analizy. Firma Archman dostarcza profesjonalnych rozwiązań z branży nowych technologii, dzięki którym o wiele szybciej można usprawnić zarówno komunikację na linii menedżer-kierowca, jak i stale trzymać rękę na pulsie, jeśli chodzi o etapy realizacji zamówienia. Opcja kontroli danego pojazdu w czasie rzeczywistym daje wiele możliwości. Ich pełnię można uzyskać poprzez integrację z systemem GPS. Pozwoli to na kompleksowy podgląd położenia pojazdu oraz śledzenie pokonywanej trasy. Wysyłane przez aplikację alerty dotyczą przypomnień w zakresie dokonywania okresowych przeglądów stanu samochodu, odmawiania ubezpieczenia oraz przestrzegania tachograf.