ID Logistics przejmuje spółkę Spedimex

Firma ID Logistics nabyła wszystkie udziały w firmie Spedimex, która zajmuje się logistyką kontraktową. W ciągu ostatniego roku Spedimex osiągnęła przychody na poziomie 510 milionów złotych.

Spedimex, która została przejęta przez ID Logistics, obsługuje branże takie jak moda, e-commerce i uroda. Firma posiada własną sieć oddziałów dystrybucyjnych w 15 lokalizacjach w Polsce i zajmuje powierzchnię blisko 230 000 metrów kwadratowych. Jako przykład, dla jednego ze swoich klientów z branży mody Spedimex obsługuje dostawy do sklepów oraz zwroty z zakupów internetowych z ponad 15 krajów europejskich.

ID Logistics uzasadnia swoje strategiczne przejęcie firmy Spedimex podobieństwem kultur i modeli biznesowych obu organizacji. Oba przedsiębiorstwa wykorzystują strategię „asset light”, projektują powierzchnie magazynowe „szyte na miarę” oraz rozwiązania dostosowane do specyficznych potrzeb każdej operacji. Dzięki komplementarności portfela klientów i wiedzy eksperckiej Spedimex oraz ID Logistics, firma ma nadzieję na osiągnięcie synergii, zwłaszcza dla klientów prowadzących działalność międzynarodową.

Dzięki przejęciu firmy Spedimex, ID Logistics wzmocni swoją pozycję na rynku europejskim i stanie się jednym z liderów logistyki na rynku polskim. Firma będzie miała 35 oddziałów, 7 tysięcy pracowników i portfolio wiodących marek z sektorów przemysłowego, handlu detalicznego oraz e-commerce.

Eric Hémar, prezes i dyrektor generalny ID Logistics wyraził swoją radość z połączenia z firmą Spedimex. Podkreślił, że obie firmy mają bardzo zbliżoną kulturę organizacyjną i podobne wartości, a w szczególności łączy je podejście do relacji z klientami oraz do innowacyjności. Dzięki przejęciu Spedimex, ID Logistics osiągnie pozycję jednego z liderów logistyki w Polsce na rynku, który jest jednym z najbardziej dynamicznych w Europie. Akwizycja ta przyniesie firmie również portfel nowych, wiodących klientów, których będzie mogła rozwijać także w innych krajach.

Prezes i dyrektor generalny Spedimex, Marcin Bąk, wyraża swoje zadowolenie z faktu połączenia sił z grupą ID Logistics. Dzięki temu partnerstwu klienci będą mogli korzystać z globalnych rozwiązań logistycznych. Spedimex to firma, która na przestrzeni 30 lat stopniowo rozwijała swój biznes, przekształcając się z rodzinnego przedsiębiorstwa w operatora logistycznego o potencjale ponad 230 000 m² powierzchni magazynowej oraz zespołem 2 000 osób.

Yann Belgy, dyrektor generalny ID Logistics w Polsce, wyraża swoje zadowolenie z połączenia sił z Spedimex. Podkreśla on, że Spedimex od początku swojej działalności rozwinął doskonałe know-how i zbudował fantastyczny zespół. Jest głęboko przekonany, że to pozwoli dostarczyć jeszcze większą wartość oraz więcej możliwości wszystkim klientom i pracownikom Spedimex oraz ID Logistics.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili