Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań. Jesteśmy pełni pasji, zaangażowania, wspieramy naszych kolegów tak, aby mogli być najlepsi w tym, co robią. To my, Motorolanie, pracownicy Motorola Solutions. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj ten artykuł!

Krakowskie biuro jest drugim największym centrum Motorola Solutions na świecie. Nasz zespół składa się z około 2500 pracowników, z czego 300 ekspertów, menadżerów średniego i wyższego szczebla tworzy Supply Chain oraz Procurement. Technologie, nad którymi pracujemy, to zaawansowane rozwiązania telekomunikacyjne wsparte innowacyjnymi rozwiązaniami wideo. Na co dzień przede wszystkim odpowiadamy za globalne operacje w całym łańcuchu dostaw Motoroli, więc w zasadzie każdego dnia czekają nas ambitne i odpowiedzialne zadania.

Pracujemy nad tym, co pomaga

Na co dzień pracujemy razem, mogąc wspólnie rozwiązywać pojawiające się problemy. Dzielimy się wiedzą oraz doświadczeniami w taki sposób, aby nasi klienci mogli komunikować się lepiej, szybciej i bezpieczniej. Kluczowe instytucje, organizacje, szkoły, szpitale, obiekty widowiskowe oraz centra użyteczności publicznej korzystają z naszych rozwiązań.

W pracy odpowiadamy za to, aby nasza technologia została dostarczona tam, gdzie jest potrzebna w konkretnym, ważnym momencie. W codziennej pracy pomagamy innym podejmować kluczowe decyzje, dostarczając radia, rozwiązania oraz oprogramowanie na czas, na miejsce, tam gdzie ich potrzeba. Oprócz pomocy tym, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo czy edukację, nasze technologiczne rozwiązania towarzyszą każdemu.

Na co dzień, kiedy zamawiasz zakupy w Internecie, kiedy czekasz na autobus na przystanku, kiedy idziesz szlakiem przez góry, kiedy bezpiecznie docierasz do pracy. W każdej chwili Ty lub ktoś z Twoich znajomych korzysta z naszych urządzeń zapewaniających niezawodne możliwości komunikowania się. Motorola Solutions i jej konkretne produkty są wszędzie.

Na pierwszym miejscu – bezpieczeństwo

Każdy zdaje sobie sprawę, że za możliwość korzystania z lotnisk, parków rozrywki, stadionów odpowiedzialni są ludzie. Wszędzie tam, gdzie gromadzi się duża liczba ludzi, musi istnieć odpowiedni system czy rozwiązania, które wspierają bieżące operacje i zapewniają poszczególnym osobom poczucie bezpieczeństwa.

W Motorola Solutions poważnie traktujemy bezpieczeństwo, upewniając się, że nasze rozwiązania technologiczne i bezpieczeństwo są ze sobą ściśle powiązane. Nasz ujednolicony system to kompleksowa platforma rozwiązań dla zapewnienia bezkompromisowej pracy wspomnianych wcześniej lotnisk, stadionów, parków rozrywki.

Tworząc pierwszy ekosystem o znaczeniu krytycznym, który integruje systemy wideo, radiotelefonii oraz dedykowanego oprogramowania, w celu zapewnienia bezproblemowego komunikowania się, zadbaliśmy o lepsze zarządzanie bezpieczeństwem wielu osób. Nieustannie pracujemy nad różnorodnymi wyzwaniami operacyjnymi, aby podążać za zachodzącymi zmianami, a także dostarczać najwyższą jakość oferowanych rozwiązań.

Rozwój na poziomie globalnym

Osoby tworzące nasz zespół są różnorodne, ale w działaniu bazują na podstawowych wartościach Motoroli. Poczucie przynależności do firmy oraz uczciwość umożliwiają nam rozwój, dzielenie się i zdobywanie nowych doświadczeń. W Motorola Solutions pracujemy w środowisku międzynarodowym, dzięki czemu nasi specjaliści i eksperci mają możliwość obrania ciekawych ścieżek rozwoju w takich zespołach jak: „Demand Planning”, „Order & Delivery Management”, Operacjach Biznesowych, Logistyce czy Zakupach. Dodatkowo
staramy nieustannie dokształcać się w zakresie umiejętności technicznych i liderskich, a
także doskonalić nasze procesy, między innymi w tym celu stworzyliśmy Six Sigma.

Praca w środowisku międzynarodowym

Zarządzanie łańcuchem dostaw, w tym logistyka w centrum Motoroli Solutions w Krakowie ma bezpośredni wpływ na globalną społeczność. Zdajemy sobie z tego sprawę, że nasze działania przekładają się na dostępność naszych produktów tam, gdzie są niezwykle potrzebne. W Motoroli począwszy od planowania, przez wysyłkę oraz magazynowanie, po dystrybucje możemy doskonalić i poszerzać nasze umiejętności, a przy tym liczyć na pomoc innych. Dzięki doświadczeniu zdobytemu w Krakowie budujemy i dzielimy się naszymi kompetencjami. Charakter naszej pracy, struktura organizacyjna oparta o Kraków, Penang oraz Chicago pozwala nam poszerzać nasze horyzonty i działać międzynarodowo. Mamy wpływ na ludzi, aby mogli się spełniać w ważnych dla siebie chwilach.

„To jeden mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”

Jako Motorolanie czujemy, że nasza praca daje nam siłę do działania i czyni nas silniejszymi. Tak jak Neil Armstrong w lipcu 1969 roku wypowiadając słynne zdanie z wykorzystaniem systemu łączności Motoroli. Wszyscy mamy wpływ i odgrywamy istotną rolę w kreowaniu naszego otoczenia, tak jak wcześniej Motorola Solutions wpływała na historię technologii. Czujemy, że możemy wykorzystać w pełni swoją naturę, osobiste cechy i doświadczenia. Codziennie, w pracy i poza nią, dzielimy się entuzjazmem i swoją autentycznością. Chcesz do nas dołączyć i mieć pracę, która daje sens i możliwość kształtowania przyszłości?

Autor Publikacji: Arek Marczyk