23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Umowa KAMAX z PKP PLK

Spółka Kamax podpisała umowę z regionalną PKP PLK w Poznaniu na budowę systemu regulacji prędkości wagonów na stacji rozrządowej Poznań Franowo. Kontrakt zrealizuje specjalnie powołane konsorcjum.

Wdrożony zostanie innowacyjny system SARPO (System Automatycznej Regulacji Prędkości Odprzęgów). Planowany termin zakończenia dostaw przypada na listopad 2008.

  • To ważny dla nas kontrakt – dzięki niemu otwieramy nowy segment rynku, który tylko w Polsce wart jest kilkadziesiąt mln EURO. Pracowaliśmy nad tym projektem przez pięć lat tworząc nowe standardy bezpieczeństwa, a opracowany przez nas produkt stanowi nową jakość w stosunku do wykorzystywanych aktualnie na rynku urządzeń. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam wypracować własne, innowacyjne rozwiązania technologiczne, dzięki którym nasze produkty zyskują na jakości – mówi Marcin Kowalczyk, prezes zarządu KAMAX.

Podstawowym elementem wykonawczym nowatorskiego systemu jest hamulec torowy opracowany i produkowany przez Kamax. System automatycznej regulacji prędkości wagonów gwarantuje maksymalną niezawodność, funkcjonalność i bezpieczeństwo ładunków oraz wagonów. SARPO jest wspólnym projektem firm Kamax i TENS, wspieranych przez specjalistów Politechniki Warszawskiej, CNTK oraz PKP, którego powstanie i rozwój było współfinansowane przez Komitet Badań Naukowych.
System ten, testowany w Poznaniu Franowie od 2002 roku, przeszedł niezbędne badania wymagane do wdrożenia na szeroką skalę. Jego kilkuletnia eksploatacja dowiodła, że jest to jeden z najefektywniejszych i najbezpieczniejszych systemów funkcjonujących na rynku.

e-logistyka.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili