Konferencja Transportu Drogowego

0 35

Już w czwartek rozpocznie się IV Euroazjatycka Konferencja Transportu Drogowego. Hasłem tegorocznego spotkania jest „Droga do sukcesu: Euroazjatycki rynek transportowy. Wyzwania i możliwości”.

Organizatorem konferencji, nad którą patronat objął Minister Transportu Jerzy Polaczek, jest Międzynarodowa Unia Transportu Drogowego (IRU) i Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce.

Tematyka konferencji jest ściśle związana ze światową gospodarką, bowiem transport jest znaczącym elementem jej rozwoju we wszystkich krajach. Wzrost transportu to również ewidentny wskaźnik poziomu rozwoju gospodarczego. Wbrew obiegowym opiniom transport drogowy jest alternatywą dla innych rodzajów transportu także na dalekich trasach, zwłaszcza wobec znaczącego obciążenia portów morskich oraz czasu potrzebnego na dowóz towarów do portów. Tę tezę udowodniono już podczas poprzedniej konferencji euroazjatyckiej, która odbyła się w Pekinie, skąd ruszył konwój ciężarówek aż do Brukseli.

Dla rozwoju długodystansowych przewozów olbrzymie znaczenie ma sprawne funkcjonowanie przejść granicznych oraz likwidacja barier formalnych. Tymi właśnie problemami mają zająć się uczestnicy 4. Konferencji Euroazjatyckiej, organizowanej w Warszawie.

W Konferencji udział weźmie ponad 600 osób – przewoźników międzynarodowych i osób z instytucji związanych z międzynarodowym transportem drogowym z różnych krajów Europy i Azji. Zapowiedzieli swój udział przedstawiciele rządów krajów Europy i Azji, w tym delegacje ministerstw transportu z 24 krajów,  przedstawiciele instytucji UE, w tym Jacques Barrot – Komisarz UE ds. transportu.

e-logistyka.pl

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej