21.8 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

PEKAES wdraża nowoczesny system zarządzania magazynami

Nowoczesny WMS (z ang. Warehouse Management System) uruchomiony zostanie we wszystkich – siedmiu – aktualnie działających i dwóch nowopowstających centrach logistycznych PEKAES na terenie całego kraju. Jednocześnie z wdrożeniem QGUAR 5.5 wymieniona zostanie cała logistyczna infrastruktura hardware. Oprócz specjalistów z Quantum software w projekt zaangażowany jest cały, ponad stupięćdziesięcioosobowy zespół logistyczny PEKAES wspierany przez ekspertów IT.Nowy WMS gwarantuje szybką i bezbłędną lokalizację przesyłek, informuje o zapasach magazynowych i pozwala efektywnie zarządzać przepływem towarów od wielu nadawców do wielu odbiorców. Dzięki dokładnym informacjom i planowym podejściu w realizacji zadań, prace w magazynie z wykorzystaniem QGUAR 5.5 będą wykonywane w krótszym czasie przy zaangażowaniu mniejszej liczby pracowników. Obok standardowych funkcjonalności, produkt krakowskiej firmy Quantum software pozwala na zarządzanie i wymianę danych z wieloma systemami zewnętrznymi, a także na generowanie statystyk i raportów. Monitorując dane, system rzetelnie oceni pracę magazynu i wydajność pracowników.
Zdaniem Piotra Wojnarowicza, Dyrektora Logistyki w PEKAES, implementacja nowoczesnego rozwiązania IT jest dla PEKAES zmianą o charakterze jakościowym w pracy magazynów. Poprawa wydajności świadczonych usług logistycznych i skuteczna obsługa klientów to umocnienie pozycji spółki w gronie wiodących operatorów logistycznych.

System wdrażany jest przez wiodącego producenta oprogramowania dla logistyki w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną na GPW spółkę Quantum software. Flagowym produktem firmy jest QGUAR, specjalistyczny pakiet oprogramowania typu Supply Chain Execution, wykorzystywany do zarządzania produkcją, magazynowaniem i dystrybucją w oparciu o procesy zakupu i sprzedaży.


Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili