System fotoradarów działa

Poprawę bezpieczeństwa wiąże się ze zwiększeniem ilości fotoradarów na polskich drogach, więc ich liczba w najbliższym czasie jeszcze wzrośnie. Obecnie trwa przetarg na 300 nowych urządzeń. Tym bardziej, że podczas briefingu stwierdzono, że w miejscach tragicznych zdażeń drogowych po zamontowaniu fotoradarów spadła liczba wypadków i ofiar śmiertelnych. Za granicą na przykład we Francji taki system fotoradarów funkcjonuje już od 10 lat.

Najczęstszą przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość kierowców. Zdarzenia tego typu mają miejsca głównie w małych miejscowościach. Na razie jedna dysponujemy kilkudziesięcioma urządzeniami. W połowie roku pojawi się ich więcej, a dane będą przesyłane online, a nie tak, jak dotychczas zgrywane.

Poprawa statystk będzie widoczna dopiero z upływem czasu, jednak za granicą, w Holandii, Francji czy Wielkiej Brytani odnotowano spadki licz śmiertelnych ofira zdarzeń drogowych na poziomie kilkudziesięciu %. 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili