Lek na kontrole czasu pracy kierowców

DS Tacho jest systemem zabezpieczającym przewoźników drogowych przed popełnianiem błędów w rozliczaniu czasu pracy kierowców. Aktualnie konsekwencjami tych błędów są wielotysięczne kary finansowe, będące zmorą właścicieli firm zajmujących się transportem drogowym.

Wśród przewoźników panuje opinia, że jeżeli organy kontrolne się uprą, to zawsze znajdą błędy w dokumentacji czasu pracy kierowców. DS Tacho ma zapobiegać tym kłopotom. Firma transportowa w ramach tej usługi zleca na zewnątrz prowadzenie dokumentacji kadrowej i finansowej, związanej z czasem pracy kierowców oraz przekazuje usługodawcy dane z urządzeń kontrolno-pomiarowych jej pojazdów. Następnie DS Tacho zapewnia prowadzenie tej dokumentacji na podstawie gromadzonych danych, które są skrupulatnie weryfikowane z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych firmy Data System. Wszystko to odciąża w znacznym stopniu działy kadrowe i finansowe firm transportowych, tym bardziej, że opcjonalnie w ramach DS Tacho może być prowadzone rozliczanie kosztów delegacji i weryfikacja tych kosztów.

W tym momencie pojawia się w usłudze DS Tacho ważne zadanie dla systemów informatycznych firmy Data System. Nieustanne monitorowanie oraz dokumentowanie lokalizacji pojazdów i kierowców za pomocą systemu DS Locate, pozwala skonfrontować, czy dane na przedstawionym do rozliczenia kwicie (np. delegacji) odpowiadają rzeczywistemu miejscu, w którym znajdował się kierowca i pojazd. Poza tym monitorowanie kierowców i pojazdów on-line – w czasie rzeczywistym – przez systemy teleinformatyczne firmy Data System, pozwala na bieżąco alarmować przewoźnika o zachowaniach kierowców, które mogą narazić ich pracodawców na kary.

Usługa DS Tacho proponuje przejęcie na siebie odpowiedzialności za przygotowanie i przeprowadzenie przewoźnika przez kontrole, tak, by nie zapłacił żadnych kar. Dodatkowo w ramach DS Tacho prowadzone są szkolenia kierowców z przepisów o czasie ich pracy.

Wdrożenie systemu DS Tacho musi być poprzedzone audytem przedsiębiorstwa transportowego, polegającym na przeglądzie dokumentacji kadrowej i księgowej, związanej z czasem pracy. Tylko wówczas można podjąć decyzję o rozpoczęciu współpracy.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili