8.4 C
Warszawa
piątek, 23 lutego, 2024

DPD uruchamia nową usługę dostaw transgranicznych dla sektora e-commerce

Przedstawiciele firmy DPD twierdzą, że nowe rozwiązanie spełnia wszystkie wymogi stawiane przez regulacje importowe i celne, a przy tym zapewnia specjalistyczny model dostawy B2C oraz przystępny sposób realizacji zwrotów zakupionych towarów. Jak wynika z przekazanych informacji, usługa jest w pełni przygotowana. Jej wdrożenie będzie realizowane w ramach partnerstwa z firmą wnDirect, która posiada bogate doświadczenie w zakresie usług transgranicznych na rynku brytyjskim.


Jej większościowym udziałowcem od maja bieżącego roku jest GeoPost – jedna z firm założycielskich DPD. Jak twierdzi Ralf Bürk, dyrektor ds. międzynarodowych produktów i usług w DPD Germany, potencjał rynku e-commerce w zakresie usług transgranicznych zanotował na przestrzeni ostatnich lat ogromny wzrost. „Wciąż widać jednak ogromne przeszkody w dostawach transgranicznych poza Europę. Naszym celem jest dostarczenie takim państwom kompleksowych usług dostawczych, a służyć temu ma m.in. uruchomienie naszej nowej usługi na nowych rynkach” – tłumaczy.„Wprowadzenie do swojej oferty usług z zakresu dostaw transgranicznych przez kolejne firmy logistyczne i kurierskie to naszym zdaniem proces naturalny, stymulowany dynamicznym rozwojem rynku e-commerce oraz związanych z nim rosnących potrzeb konsumentów. Dzieje się tak z dwóch prostych przyczyn. Po pierwsze, zakupy online dokonywane przez użytkowników w innych krajach zapewniają szeroki wybór. Po drugie, często pozwalają zaoszczędzić w porównaniu z tradycyjnym sklepem. Barierą – jaką muszą pokonać firmy pośredniczące pomiędzy dystrybutorem, a użytkownikiem końcowym – są jednak koszty i procedury celne. Konsumentom zależy na tym, aby zamawiany przez nich produkt dotarł do nich jak najszybciej, a cena dostawy nie przekraczała jego realnej wartości. ” dodaje Rafał Brzoska Grupa Integer.pl.


 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili