2.2 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

TRANS POLAND 2014 – TARGI ROSNĄ W SIŁĘ

""


 


Przez trzy kolejne dni, od 5 do 7 listopada,w Centrum EXPO XXI w Warszawie gromadzić się będą przedstawiciele branży TSL. Wśród nich znajdą się prezesi firm transportowych, producentów technologii dla transportu, spedycji i logistyki oraz kierownicy działów logistycznych w firmach powiązanych z najróżniejszymi branżami – od produktów FMCG, poprzez elektronikę, aż po paliwa, chemię i przemysł ciężki.


Więcej atrakcji, więcej nowości


W tym roku spory nacisk położony będzie na prawne aspekty prowadzenia działalności w branży TSL. Nowością na tegorocznej edycji będzie Strefa Służb, czyli specjalny punkt konsultacyjny dla przedsiębiorców.


Przedstawiciele Służby Celnej, Inspekcji Transportu Drogowego oraz Policja udzielą darmowych konsultacji i porad prawnych wszystkim zainteresowanym uczestnikom targów.


Spotkania Transportowe


Targom towarzyszyć będą również znane już w branży TSL Spotkania Transportowe,zaplanowane na 5 i 6 listopada. Jest tocykl szkoleń i konferencji dedykowanych wszystkim właścicielom i przedstawicielom firm transportowych, przewoźnikom drogowych i pracownikom działów transportu w firmach produkcyjnych i dystrybucyjnych.


Jak zwykle, udział w Spotkaniach jest bezpłatny http://www.tsl-biznes.pl/spotkania .


Misja – kształcenie


Głównym celem Spotkań Transportowych jest stałe zwiększanie świadomości i poziomu wiedzy praktycznej wśród przewoźników transportu drogowego. Wspólnie z naszymi partnerami i ekspertami przybliżamy przewoźnikom aktualne i potencjalne zagrożenia oraz podpowiadamy, jak sobie z nimi radzić. Dzięki temu przewoźnicy zdobywają w jednym miejscu porcję najważniejszych informacji, które mogą być niezwykle pomocne w ich codziennej działalności zawodowej – co ważne, wiedzę tę zdobywają całkowicie za darmo – mówi Mirosław Ganiec, redaktor naczelny magazynu TSL Biznes i organizator Spotkań Transportowych.


Prowadząc działalność wydawniczą zauważyliśmy duże zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia – dodaje.


""


Okiem eksperta


Do jesiennej edycji Spotkań Transportowych zostali zaproszeni eksperci, którzy przedstawią aktualne trendy w branży TSL, zajmą się zachodzącymi w ostatnich czasach zmianami w prawie transportowym, przybliżą najnowsze rozwiązania technologiczne oraz podpowiedzą, jak zwiększać efektywność i zyski firmy transportowej.


W ostatnich latach obserwuje się dość dynamiczne zmiany w sektorze TSL. Zmienił się model prowadzenia działalności gospodarczej zarówno w obszarze spedycji, jak również przewozu. To powoduje, że nie ma już takiej korelacji pomiędzy wykonywanymi czynnościami i ponoszoną odpowiedzialnością.Tematem naszej prelekcji będzie zatem „Odpowiedzialność cywilna spedytora i przewoźnika wczoraj i dziś”. Będzie dużo o odpowiedzialności cywilnej tych podmiotów i o tym, jak się ona zmieniła na przestrzeni ostatnich kilku lat – mówi Jerzy Różyk, szef zespołu w firmie CDS Odszkodowania oraz jeden z prelegentów najbliższych Spotkań Transportowych.


Przewoźnicy, którzy chcą prowadzić biznes zgodnie z przepisami, są narażeni na skutki wprowadzania wielu zmian prawnych. Z jednej strony, zmiany naszych wewnętrznych regulacji determinuje Unia, z drugiej – nasz Parlament zmienia przepisy dla transportowców, aż w końcu sama branża postuluje różne rozwiązania prawne. W następstwie powoduje to konieczność przeorganizowania firmy transportowej. Do tego dochodzi potrzeba dostosowania się do równie dynamicznie zmieniających się przepisów pozostałych Państw członkowskich UE. Podczas naszej prelekcji chcemy przedstawić te kazusy, z którymi zetknęliśmy się reprezentując naszych klientów przed polskimi organami kontrolnymi, a które mogą spotkać każdego innego przewoźnika– mówi Iwona Szwed,  prawnik i współwłaścicielka biura prawnego Arena 561.


Podczas wystąpienia „Działalność gospodarcza, spółka cywilna czy spółka z o.o. – jaką formę wybrać, aby maksymalnie zabezpieczyć prywatny majątek”, Łukasz Chwalczuk z Kancelarii Prawnej Iuridica poruszy natomiast temat bezpieczeństwa w prowadzeniu firmy transportowej, ze względu na formę działalności.


 


Dlaczego Trans Poland?


Po udanej, ubiegłorocznej edycji targów Trans Poland, stwierdziliśmy, że udział w tego typu targach to dla przewoźników i transportowców okazja do dalszego poszerzania wiedzy o branży i zdobywania ciekawych kontaktów biznesowych. Dlatego, wspólnie z organizatorami Targów postanowiliśmy jedną z jesiennych edycji Spotkań Transportowych zorganizować podczas tego wydarzenia. Dzięki temu uczestnicy Spotkań będą mieli okazję, by biorąc udział w naszej konferencji jednocześnie wziąć udział w Targach Trans Poland i nawiązywać nowe relacje biznesowe – mówi Mirosław Ganiec.


 


Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki Trans Poland

5-7 listopada 2014

Warszawskie Centrum EXPO XXI

ul. Prądzyńskiego 12/14 Warszawa


www.trans-poland.pl


 


 


 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili