17.9 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Nowoczesna kolej przyszłością Polski i Europy

– Nowoczesna, dobra i szyba kolej jest przyszłością nie tylko Polski, ale także Europy – powiedział Minister Transportu Jerzy Polaczek do uczestników konferencji „Wizja związków zawodowych transportu zrównoważonego". 

Minister J. Polaczek stwierdził, że obecnie realizowany jest ambitny plan nadrabiania wieloletnich opóźnień w kolejnictwie, zarówno w zakresie rozwoju infrastruktury transportowej oraz rozwiązań organizacyjnych i finansowych. „Celem strategicznym rządu i kolei jest zbilansowanie bieżącej działalności spółek Grupy PKP w 2007 roku” – powiedział szef resortu transportu. Podkreślił, że na inwestycje kolejowe, infrastrukturę oraz modernizację taboru przeznaczono niespotykaną dotychczas w historii polskich kolei kwotę ponad 5 miliardów euro.

Otwierając dwudniową Konferencję Sekretarz Generalny Europejskiej Federacji Pracowników Transportu Eduardo Chagas zwrócił uwagę, że zbyt rzadko o zagadnieniach zrównoważonego rozwoju transportu mówimy z punktu widzenia pracowników, którzy powinni się znaleźć w centrum debaty.

Przedstawiając informacje o spółkach kolejowych, prezes Grupy PKP Andrzej Wach zauważył, że tworzenie warunków sprzyjających przewozowi towarów koleją jest problemem europejskim. Jest to również wyzwanie dla wszystkich odpowiedzialnych za rozwój transportu, gdyż koszty zewnętrze transportu kolejowego są pięciokrotnie niższe niż samochodowego.

W konferencji uczestniczyli również Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu ds. kolejnictwa Mirosław Chaberek, Przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Pracowników Polskich Kolei Państwowych Jerzy Kędzierski oraz Raymond Hara z Europejskiej Konferencji Kolejowej.

e-logistyka.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili