22.9 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Konferencja Transportowa

10 maja odbyła się konferencja "Miejsce dworca autobusowego w systemie realizacji polityki transportowej", zorganizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Transportu Samochodowego i Spedycji. 

Spotkanie poświęcone było przedstawieniu sytuacji w przewozach pasażerskich, w tym omówieniu roli i zasad korzystania z dworców autobusowych, aspektów finansowych ich funkcjonowania, jak również metod likwidacji nieuczciwej konkurencji.

Paweł Usidus – Główny Inspektor Transportu Drogowego zaznaczył, że działalność Inspekcji Transportu Drogowego jest niezmiernie ważna dla właściwego funkcjonowania transportu drogowego osób i tworzenia korzystnych warunków dla jego rozwoju. Efektywna kontrola przewozu osób, a zwłaszcza likwidacja nieuczciwej konkurencji w przewozach pasażerskich, przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa podczas podróży, jak również spowoduje wyrównanie statusu przewoźników wobec prawa.

Główny Inspektor stwierdził, że chce otrzymywać sugestie od środowiska przewoźników na temat propozycji zmian przepisów prawa, które mogą przyczynić się do poprawy jakości świadczonych usług. W trakcie dyskusji oraz rozmów kuluarowych przedstawiciele ITD odpowiadali na liczne pytania transportowców, które dotyczyły skutecznych metod w walce z "szarą strefą" oraz ogólnej działalności Inspekcji.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili