17.9 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Listy do Świętego Mikołaja

W kilku słowach, lub zdaniach listu najmłodsi przedstawiają swoje marzenia i nadzieje. Listy adresują po prostu "Święty Mikołaj", czasami z dopiskiem Biegun Północny lub Alaska i wrzucają do skrzynek pocztowych. Pomimo, że w czasie Świąt listonosze mają do dostarczenia 19 mld listów, te pisane do Świętego Mikołaja nie są pomijane.

W zeszłym roku poczta na Alasce otrzymała ponad 600 tys. listów adresowanych do Św. Mikołaja. Co się z nimi dzieje?

Zgodnie z rozporządzeniem Franka Hitchcocka (Zarządzającego Pocztą w drugiej dekadzie XX wieku) wszystkie listy adresowane do Świętego Mikołaja są otwierane. Pocztowcy czytają je i odpisują wszystkim dzieciom. Zdarza się też, że rodzice piszą odpowiedź na listy swoich dzieci i korzystając ze świątecznego programu poczty, listy trafiają do dzieci ze stemplem np. urzędu pocztowego miasta Santa Claus w stanie Indiana.

Jak twierdzą przedstawiciele US Postal Service, listy do Świętego Mikołaja są bardzo ważne, gdyż stanowią jedną z ostatnich niewinnych rzeczy na tym świecie.

źródło: Augusta Chronicle
źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili