Singapur: opłaty za transport publiczny pozostaną bez zmian

Minister Transportu Singapuru, Raymond Lim jest przekonany, że rok 2009 będzie dla krajowej gospodarki trudnym okresem, dotykającym również transport publiczny.

Zdaniem Lima, spadek cen ropy naftowej z poziomiu 147,27 USD za baryłkę w lipcu, do obecnych 33 USD nie spowoduje większego ruchu w opłatach za korzystanie z autobusów i pociągów. Powodem ma być uzależnienie wysokości opłat od czynników takich jak poziom inflacji, czy średni wzrost pensji. Minister podał dla porównania sytuację z roku 2007, kiedy pomimo wzrostu cen paliwa o 40 proc., poziom opłat transportowych zwiększył się jedynie o 0,7 proc. Wyraził również nadzieję, że w roku 2009 nie dojdzie do podwyżki.

Lim odniósł się również do konieczności uzwględnienia praw rządzącym popytem i podażą. Za przykład podał kwestię cen jajek, które poszybowały w góre po wykryciu melaniny w nabiale pochodzącym z Chin. Konsumenci przestawili sie wówczas w krótkim czasie na jaja sprowadzane z Malezji, których podaż nie była wystarczająca. Wynikało to z faktu wysokich cen kukurydzy na malezyjskim rynku, które zmusiły farmerów do zmniejszenia swoich hodowli kur.

Przedstawiając plany na kolejny rok, Lim podważył pomysł podnoszenia podatku VAT z 7 do 8,5 proc. co zdaniem niektórych mogłoby sprawić, że transport publiczny byłby darmowy. W opinii Ministra nie jest to odpowiednia droga.

źródło: Straits Times
źródło zdjecia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili