30 tys. wolontariuszy UPS wesprze działalność społeczną

W 2003 roku, UPS zainicjował jeden z tygodni w październiku jako Światowy Tydzień Wolontariatu. W tym roku tydzień został przedłużony do pełnego miesiąca, aby umożliwić uczestnictwo większej ilości pracowników. W wolontariat zaangażowali się pracownicy UPS z całego świata, w tym ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Ameryki Południowej, Europy i Azji.

Od chwili powstania programu liczba pracowników-wolontariuszy wzrosła z 1,000 w 2003 roku do ponad 30,000 pracowników z całego świata, którzy będą uczestniczyć w tegorocznym programie.

– Pracownicy UPS są zachęcani do zgłaszania się w charakterze wolontariuszy przez cały rok, ale podczas Światowego Miesiąca Wolontariatu podejmowane są szczególne starania w celu zaangażowania jak największej ilości wolontariuszy – powiedziała Lisa Hamilton, prezes Fundacji UPS.

– Jeśli jesteś w stanie zachęcić jedna osobę do przyjścia i pracy w charakterze wolontariusza chociaż jeden raz, dajesz jej szansę przekonać się osobiście, jaka siła tkwi w dawaniu. W ten sposób przyczyniasz się do stworzenia prawdziwego wolontariusza.

Pracownicy UPS Polska aktywnie wspierają obchody Światowego Miesiąca Wolontariatu. Trzydziestosześcioosobowa grupa wolontariuszy wsparła Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w podwarszawskich Laskach, gdzie m.in. uporządkowali ścieżki, pomalowali płot i przygotowali na zimę ponad 2 tony warzyw. Inna grupa wolontariuszy pracowała na rzecz Fundacji Ja Wisła, która opiekuje się rezerwatem Ławice Kiełbińskie. Pracownicy UPS pomogli przy znakowaniu granic rezerwatu.   

Światowy Miesiąc Wolontariatu firmy UPS jest jednym z wielu przykładów długoterminowego zaangażowania firmy w wolontariat. Od momentu założenia w 1907, UPS działa jako społecznie odpowiedzialna firma. Przez zaangażowanie w działalność United Way, Fundację UPS czy wolontariat, UPS zapewnia pomoc przy realizacji programów  socjalnych i społecznych, m.in. wspieranie edukacji oraz walkę z ubóstwem, bezdomnością, głodem, chorobami i bezrobociem.

Fundacja UPS utworzona w 1951 z siedzibą w Atlancie, specjalizuje się w  inicjatywach wspierających globalny wolontariat, wzrost piśmienności oraz walkę z głodem. Fundacja UPS wspiera te inicjatywy poprzez pomoc dla projektów, które mogą przynieść wymierne korzyści społeczne. W 2007 roku Fundacja UPS ofiarowała ponad 46 milionów dolarów na rzecz organizacji charytatywnych o światowym zasięgu. Odwiedzając stronę www.community.ups.com możesz uzyskać więcej informacji na temat zaangażowania firmy UPS w działalność społeczną.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili