2.2 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Nowy system magazynowy od Kardex Remstar

W 2016 roku Kardex Remstar wprowadził na rynek nową generację systemów magazynowania. Kardex Remstar LR 35 – pionowy moduł buforowy – zapewnia większą dynamikę, wyższą ergonomię oraz optymalizację zużycia energii.


 


Kardex Remstar LR 35 to system pozwalający pobierać niewielkie elementy z zasobników, kartonów i tac przeznaczony do pracy w małych i średnich magazynach. Składa się on z układu regałów z automatycznym transportem zasobników, ze stacji kompletacji oraz z własnego oprogramowania logistycznego. Konstrukcja jednostki to całkowicie nowe rozwiązanie dla dowolnej firmy realizującej zamówienia złożone z jednego elementu lub o niskim wolumenie w sektorze mechanicznym, w branży samochodowej, przemyśle chemicznym i farmaceutycznym oraz w działalności związanej z kompletnym serwisem i konserwacją. W porównaniu z innymi popularnymi rozwiązaniami magazynowymi, na przykład systemami mini-load, LR 35 przewyższa je pod względem zwrotu kosztów inwestycyjnych (ROI w czasie krótszym niż rok), wyników kompletacji zamówień, oszczędności energii oraz miejsca wymaganego do instalacji urządzenia.


 


Szybsza praca


LR 35 umożliwia realizację około 500 wierszy zlecenia na stację kompletacji na godzinę. I może być wyposażony w aż cztery punkty dostępu lub stacje kompletacji. Głównym elementem rozwiązania jest stół obrotowy. Jest on nachylony pod kątem 20 stopni i został zaprojektowany w sposób ergonomiczny, by zagwarantować bezstresową pracę. W czasie, kiedy operator kompletuje jedno zlecenie, LR 35 przygotowuje kolejny zasobnik i umieszcza go na tylnej półce stołu obrotowego. Natychmiast po zakończeniu procesu stół obraca się o 180 stopni i kolejny zasobnik jest gotowy do kontynuowania pracy. Taki stały dostęp do towarów minimalizuje czas oczekiwania, a jak wiadomo – czas to pieniądz.


 


Elastyczne składowanie


W systemie Kardex Remstar LR 35 towary składuje się bezpośrednio w standardowych zasobnikach lub na tacy kompatybilnej z systemem mini-load lub systemem transportowym. Nie ma już czasochłonnego przepakowywania. Tace, zasobniki lub kartony różnej wysokości można również przechowywać razem. W każdym transporterze mieści się do 35 kg ładunku.


 


Energooszczędna konstrukcja


System Kardex Remstar LR 35 opracowano całkowicie od nowa. Zmniejszenie liczby komponentów i korzystanie z najnowszych technologii nie tylko gwarantuje możliwość dostosowywania wymiarów jednostki, ale również zapewnia znaczące oszczędności energii. LR 35 zużywa jedną trzecią energii potrzebnej systemowi mini-load. Nowoczesna technologia napędu, wysoce wydajne silniki oraz optymalnie skonfigurowane falowniki również przyczyniają się do oszczędzania energii, co stanowi korzyść zarówno dla środowiska, jak i portfela. Kardex Remstar LR 35 to system, który łatwo zintegrować z innymi urządzeniami bądź systemami. Włącza się on płynnie w istniejące procesy i można go dostosowywać do wymagań poszczególnych budynków oraz powiązać z istniejącymi technologiami transportowymi bez dodatkowych wysiłków. 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili