JAS-FBG wprowadzi się do Centrum Logistycznego Kraków Kokotów-Brzegi

Centrum Logistyczne Kraków Kokotów – Brzegi powstaje na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej. 7R Logistic planuje stworzyć na tym obszarze park logistyczny o powierzchni nawet 150 tys. mkw.


Pierwszy z budynków został oddany do użytku pod koniec 2015 r. Zakończenie budowy drugiego obiektu, o powierzchni 15 tys. mkw. planowane jest na I kwartał 2017 r. W lutym przyszłego roku wprowadzi się do niego m.in. JAS – FBG S.A. Firma działająca w branży TSL (transport, spedycja, logistyka) jako operator logistyczny, zapewnia kompleksową obsługę logistyczną, obejmującą usługi transportu i spedycji drogowej, kolejowej, morskiej i lotniczej oraz dystrybucję przesyłek drobnicowych na terenie Europy. W Centrum Logistycznym Kraków Kokotów – Brzegi II operator zajmie 2,7 tys. mkw., z czego ponad 2,5 tys. mkw. będzie przeznaczone na tak zwaną powierzchnię cross-dockową, umożliwiająca prowadzenie skomplikowanych operacji przeładunkowych.


– Indywidualne dopasowanie powierzchni i elastyczność dewelopera były kluczowe przy wyborze nowej lokalizacji dla naszego magazynu. Duża powierzchnia cross-dockowa ułatwi i usprawni prowadzenie codziennych operacji na dużą skalę. Na terenie całego kraju dysponujemy magazynami o łącznej powierzchni ponad 60 tys. mkw. w okolicach Warszawy, Łodzi, Gdańska, Wrocławia, Poznania i Katowic. Nowy obiekt w podkrakowskich Brzegach będzie doskonałym uzupełnieniem tej sieci – mówi Jarosław Domin, prezes zarządu JAS – FBG S.A.


Kolejnym obiektem, który zostanie oddany do użytku na terenie Centrum Logistycznego Kraków Kokotów – Brzegi będzie hala produkcyjno – magazynowa o powierzchni około 5,7 tys. mkw., realizowana specjalnie dla firmy Teekanne, jednego z największych producentów herbaty w Europie.


– Cieszymy się, że do grona firm działających w naszych obiektach już za kilka miesięcy dołączy JAS – FBG S.A. Dogodne położenie Centrum Logistycznego, w bliskim sąsiedztwie autostrady A4 oraz wschodniej obwodnicy Krakowa, powoduje że dla wielu firm jest to atrakcyjne miejsce do prowadzenia operacji logistycznych nie tylko na terenie naszego kraju, ale również poza jego granicami. Chcemy wykorzystać potencjał tej lokalizacji dlatego w budowie i planach są kolejne obiekty magazynowe – mówi Joanna Ociepka – Wojciechowska, leasing manager w 7R Logistic.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
314ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili