Nieustające zapotrzebowanie na czeskie magazyny Prologis

ESA Group wynajmuje 10 700 metrów kwadratowych
Prologis Park Prague-Úžice całkowicie wynajęty

Prologis Inc., światowy lider nieruchomości logistycznych, ogłosił dziś podpisanie nowej umowy najmu na 10 740 metrów kwadratowych w Prologis Park Prague-Úžice z Grupą ESA.
Grupa ESA, jedna z czołowych firm logistycznych w Europie Środkowej,  wynajęła powierzchnię w Budynku 2. Po zawarciu tej transakcji Prologis  Park Prague-Úžice, o łącznej powierzchni 97 800 metrów kwadratowych,  został całkowicie wynajęty. Firma jest już klientem Prologis w parku  dystrybucyjnym Prologis Park Prague D1 East położonym na południowy  wschód od Pragi.  W podpisaniu umowy pośredniczyła agencja Cushman &  Wakefield.

Nasze czeskie obiekty są wynajęte w 99%, co świadczy o doskonałej kondycji rynku oraz o zapotrzebowaniu na wysokiej jakości usługi oferowane przez Prologis. Zawsze cieszy nas, gdy dotychczasowi klienci decydują się rozwijać swoją działalność operacyjną w parkach Prologis. Potwierdza to zasadność naszej strategii biznesowej, która opiera się na zapewnianiu wsparcia i bezkonkurencyjnej obsłudze przy jednoczesnym spełnianiu często bardzo specyficznych potrzeb naszych klientów.

MARTIN BALÁŽ, DIRECTOR OF LEASING AND DEVELOPMENT PROLOGIS W CZECHACH I NA SŁOWACJI

W 2017 roku ESA Logistika zwiększyła swoją powierzchnię magazynową o prawie 30% do 137 000 metrów kwadratowych. Dzięki współpracy biznesowej z Prologis mogliśmy zrealizować nasze plany ekspansji w Prologis Park Prague-Úžice terminowo i bez przeszkód. Traktujemy ten krok jako kontynuację i rozszerzanie przynoszącej obopólne korzyści współpracy, którą prowadzimy już od 2010 roku. Cenimy sobie Prologis jako partnera, który rozumie i odpowiada na nasze potrzeby i cieszymy się na współpracę w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

ROMAN PEKRT, CEO ESA LOGISTIKA.

Prologis Park Praga-Úžice to nowoczesny park logistyczny zlokalizowany przy autostradzie D8, dziewięć kilometrów na północ od Pragi. Park składa się z dwóch w pełni wynajętych budynków o całkowitej powierzchni 97 800 metrów kwadratowych, z możliwością rozbudowy o dalsze 71 000 metrów kwadratowych.
Z portfolio liczącym milion metrów kwadratowych powierzchni  dystrybucyjnej i przemysłowej, Prologis jest wiodącym dostawcą  powierzchni logistycznych w Czechach  (stan na 30 września 2017).