18.8 C
Warszawa
czwartek, 28 września, 2023

Skanska chce zatrudnić 180 studentów przeszkolonych w ramach Programu Praktyk Letnich

To największa w historii firmy akcja rekrutacyjna skierowana do studentów.

Skanska w Polsce realizuje swoje projekty od 40 lat i rośnie w prawie wszystkich obszarach swojej działalności. Skanska S.A., spółka budowlana grupy, w samym 2014 roku zrealizowała ponad 1300 kontraktów i otworzyła trzy nowe oddziały. Firma intensywnie rozwija swoje struktury, zatrudniając zarówno młodych ludzi, jak i specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Spółka stawia na rozwój umiejętności swoich pracowników już od początku ich kariery zawodowej.

Nie tylko studenci uczelni technicznych

Co roku Skanska S.A. daje możliwość zdobycia praktycznej wiedzy absolwentom oraz studentom ostatniego roku studiów inżynierskich i magisterskich. Praktyki w Skanska kierowane są nie tylko do osób uczących się na kierunkach technicznych. W tym roku można aplikować także do zespołów centrali, gdzie poszukiwani są przyszli specjaliści w zakresie finansów,  zarządzania i ekonomii. Warunkiem jest samodzielność, odpowiedzialność, umiejętność pracy w zespole i znajomość języka angielskiego.

„Studenci w ramach programu przez 12 tygodni uczą się pod czujnym okiem swojego mentora, doświadczonego specjalisty, który pomaga im wdrożyć się w projekt. Jednocześnie przez ten czas praktykant staje się częścią zespołu. Uczy się odpowiedzialności za podjęte decyzje” mówi Katarzyna Skorupka-Podziewska, Dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi w Skanska S.A. „Przyjmujemy studentów z założeniem, że po praktykach staną się oni naszymi pracownikami. Zależy nam na zatrudnianiu absolwentów, którzy od początku wiedzą, że chcą pracować na budowie i poważnie podchodzą do tematu bezpieczeństwa na projektach. Szukamy osób zaangażowanych i otwartych na współpracę z innymi”, dodaje.

Skanska chce dać młodym ludziom możliwość poznania branży budowlanej od praktycznej strony i zapewnić im szansę na rozwój w dynamicznie rozwijającej się międzynarodowej organizacji. Ponad 70% praktykantów z poprzednich edycji programu jest obecnie pracownikami w spółkach Skanska. Aplikować do programu można poprzez oficjalną stronę internetową Skanska. Termin przesyłania zgłoszeń upływa 6 kwietnia.  

Potrzebni specjaliści

Firma skupia się także na poszukiwaniu doświadczonych specjalistów. Tylko w zeszłym roku spółka zatrudniła prawie 1000 pracowników produkcyjnych oraz umysłowych i w 2015 roku również zapowiada intensywną rekrutację.  Poszukiwani są specjaliści z uprawnieniami, nie tylko w obszarze budownictwa ogólnego, drogowego i mostowego, ale także osoby z doświadczeniem w instalacjach elektrycznych, sanitarnych czy budownictwie kolejowym. Wszystkie aktualne oferty można znaleźć na stronie internetowej.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
317ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili