8.2 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024

Promag otwiera Centrum Techniki Magazynowej

Forum poświęcone zostało w całości kierunkom rozwoju, trendom i nowym technologiom, które mają szansę w najbliższych latach podnieść efektywność procesów realizowanych w firmach oraz stworzyć tzw. „szczupły magazyn”. W trakcie kilku paneli tematycznych zaproszeni goście rozmawiali m.in. o najważniejszych wyzwaniach stojących przed współczesną polską logistyką, rozwoju i szansach, jakie daje automatyzacja i robotyzacja procesów logistycznych oraz nowoczesnych systemach identyfikacji towarów. W trakcie konferencji zaprezentowano także przykłady wdrożeń, usprawniających procesy kompletacji i transportu wewnętrznego.


W wydarzeniu wzięło udział ok. 150 osób, w tym przedstawiciele m.in. takich firm jak Samsung Electronics, Kompania Piwowarska, Kronospan, Agregaty Fogo, Fakro, Bakoma, Stomil Sanok, Składy Vox, Moje Bambino, Lorenz Snack-World Logistics oraz Arkus & Romet Group. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło także reprezentantów środowiska naukowego, w tym m.in. Politechniki Poznańskiej, Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, a także Instytutu Logistyki i Magazynowania oraz Urzędu Dozoru Technicznego. Uczestnikami Forum byli prezesi, członkowie zarządu, dyrektorzy i kadra odpowiedzialna w firmach za zarządzanie łańcuchem dostaw, logistyką, produkcją, transportem i zaopatrzeniem, magazynem i przepływem materiałów, a także strategią, rozwojem i operacjami.


Forum „MAGAZYN PRZYSZŁOŚCI − jak obniżyć koszty funkcjonowania Twojego biznesu” było wydarzeniem inaugurującym działalność Centrum Techniki Magazynowej PROMAG i zostało połączone z pierwszym uruchomieniem pokazowej w pełni automatycznej linii transportu, paletyzacji, magazynowania i identyfikacji produktów, znajdującej się w części ekspozycyjnej obiektu. W trakcie wydarzenia zaproszeni gości mieli także okazję porozmawiać z doradcami PROMAG na temat oferowanych produktów i rozwiązań z zakresu automatyzacji.


 Od momentu powstania firmy PROMAG S.A. staraliśmy się łączyć dwa obszary działania. Z jednej strony były to inwestycje w poszerzanie i rozwój oferty produktowej. Dzięki temu jesteśmy obecnie jedyną firmą w Polsce z tak bogatą i w pełni kompleksową ofertą wyposażenia magazynowego, dostępną niemal od ręki. Z drugiej strony duży nacisk kładliśmy na rozwój własnej myśli technicznej, własnego know-how i inwestycje w wiedzę pracowników, co pozwala nam z kolei realizować nawet najbardziej skomplikowane i zaawansowane technologicznie projekty inżynierskie w dziedzinie intralogistyki. Otwarcie Centrum Techniki Magazynowej to kolejny i bardzo ważny etap w rozwoju PROMAG S.A. Chcemy być nie tylko integratorem rozwiązań intralogistycznych, ale też integratorem całej branży, środowiska naukowego i młodych logistyków. Zależy nam na tym, aby dzięki takim wydarzeniom jak to, które zorganizowaliśmy dzisiaj, CTM PROMAG stało się miejscem ważnych spotkań i rozmów o kondycji polskiej logistyki, nowoczesnych rozwiązaniach czy też szansach i wyzwaniach z jakimi musi mierzyć się polska branża magazynowa. Poza tym, z uwagi na naszą aktywną i wieloletnią współpracę z uczelniami kształcącymi logistyków, będzie ono pełniło również funkcję centrum edukacji logistycznej.


– powiedział Lesław Łuczak, prezes zarządu Promag S.A.


  Forum „Magazyn Przyszłości” było pierwszym, inauguracyjnym spotkaniem branży logistycznej w CTM PROMAG, ale na pewno nie ostatnim. Chcemy, aby stało się ono platformą wymiany doświadczeń na temat najnowszych rozwiązań wspierających optymalizację procesów logistycznych i produkcyjnych w gronie kadry zarządzającej, właścicieli firm oraz środowiska naukowego i praktyków. Dlatego już teraz planujemy organizację kolejnych edycji i z pewnością będzie to wydarzenie cykliczne. Niebawem w Centrum Techniki Magazynowej odbędą się też pierwsze zajęcia dla studentów i uczniów szkół średnich, które będziemy starali się łączyć m.in. z możliwością zwiedzania naszego Centrum Logistycznego w Koninku. CTM pozwoli nam także na organizację mniejszych i bardziej kameralnych spotkań branżowych a także dalszy rozwój szkoleń z cyklu „Bezpieczny Magazyn”, podczas których skupiamy się na bezpiecznej eksploatacji oraz konserwacji urządzeń magazynowych, i które z powodzeniem organizujemy już od 2013 roku.


  • powiedziała Karolina Tokarz, wiceprezes zarządu Promag S.A.


 


O Centrum Techniki Magazynowej PROMAG


Otwarte 15.10.2015 roku Centrum Techniki Magazynowej to pierwszy w Polsce nowoczesny obiekt konferencyjno-ekspozycyjno-szkoleniowy, dedykowanego środowisku logistycznemu. W dwukondygnacyjnym budynku o powierzchni 1600 m kw. znajdują się sale konferencyjne i szkoleniowe oraz część ekspozycyjno-wystawowa, w której prezentowane będą m.in. cykliczne wystawy poświęcone innowacyjnym rozwiązaniom z zakresu intralogistyki. Centralną częścią ekspozycji jest w pełni zautomatyzowana pokazowa linia transportu, paletyzacji, magazynowania i identyfikacji produktów wyposażona w najnowsze rozwiązania z dziedziny automatyki, robotyki oraz identyfikacji produktów m.in. regały z układnicą paletową, automatyczne systemy przenośników, pomosty, roboty do paletyzacji i depaletyzacji, automatyczną owijarkę, systemy identyfikacji towarów RFID.  Centrum Techniki Magazynowej mieści się w Poznaniu w bezpośrednim sąsiedztwie siedziby PROMAG S.A., a jego budowa rozpoczęła się w 2014 roku.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili