Plan prywatyzacji PKP Intercity zatwierdzony

0 31

Kierownictwo Ministerstwa Transportu przyjęło harmonogram prywatyzacji spółki PKP Intercity poprzez sprzedaż mniejszościowego pakietu akcji. Przewiduje on zakończenie procesu w pierwszym kwartale 2009 r. 

W pierwszym etapie prywatyzacji, do końca 2007 r. zostanie przeprowadzone przekształcenie formalno-prawne przewoźnika ze spółki z o.o. w spółkę akcyjną, z wpisem do KRS-u. W następnym etapie akcje kolejowej spółki zostaną upublicznione i wprowadzone na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych.

Prywatyzacja PKP Intercity jest rezultatem zmian dokonujących się w polskim kolejnictwie. Wynika z przyjętej przez Radę Ministrów 17 kwietnia „Strategii dla transportu kolejowego do 2013 r.”, która przewiduje, że spółka stanie się wyspecjalizowanym, sprawnym przewoźnikiem realizującym szybkie przemieszczanie się pasażerów w relacjach krajowych i zagranicznych. Wszystkie produkty PKP Intercity będą weryfikowane w oparciu o kryterium efektywności finansowej.

e-logistyka.pl

Reklama

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej