22.9 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Plan prywatyzacji PKP Intercity zatwierdzony

Kierownictwo Ministerstwa Transportu przyjęło harmonogram prywatyzacji spółki PKP Intercity poprzez sprzedaż mniejszościowego pakietu akcji. Przewiduje on zakończenie procesu w pierwszym kwartale 2009 r. 

W pierwszym etapie prywatyzacji, do końca 2007 r. zostanie przeprowadzone przekształcenie formalno-prawne przewoźnika ze spółki z o.o. w spółkę akcyjną, z wpisem do KRS-u. W następnym etapie akcje kolejowej spółki zostaną upublicznione i wprowadzone na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych.

Prywatyzacja PKP Intercity jest rezultatem zmian dokonujących się w polskim kolejnictwie. Wynika z przyjętej przez Radę Ministrów 17 kwietnia „Strategii dla transportu kolejowego do 2013 r.”, która przewiduje, że spółka stanie się wyspecjalizowanym, sprawnym przewoźnikiem realizującym szybkie przemieszczanie się pasażerów w relacjach krajowych i zagranicznych. Wszystkie produkty PKP Intercity będą weryfikowane w oparciu o kryterium efektywności finansowej.

e-logistyka.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili