InPost na skuterach

InPost – pierwszy niezależny operator pocztowy o zasięgu ogólnokrajowym, w ramach podnoszenia standardów rynkowych w zakresie terminowości doręczanych przesyłek zdecydował się na zakup skuterów.

Dzięki temu czas dystrybucji korespondencji ulegnie skróceniu i wpłynie na podniesienie jakości obsługi klientów InPost. Pierwsze skutery zostały już sprowadzone z Włoch i zaczną rozwozić listy w największych miastach m.in.: Warszawie, Krakowie, Bydgoszczy, Bielsku-Białej i Katowicach. Do końca 2007 roku InPost planuje poszerzyć swoją flotę aż o 300 skuterów.

  • Zakup skuterów ma służyć szybszemu doręczaniu przesyłek do Klientów w dużych miastach, gdzie ruch na drogach jest coraz bardziej utrudniony przez rosnącą liczbę samochodów. Pragniemy ciągle podnosić jakość wykonywanych usług, by jak najwięcej Klientów mogło z nich korzystać. Dzięki zakupionym skuterom będziemy mogli jeszcze sprawniej i efektywniej dostarczać korespondencję. Zakładamy, że już w tym roku w każdej dużej aglomeracji nasi listonosze będą korzystać z tego środka transportu – mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu spółki.

W czerwcu InPost dokonał zakupu kilkudziesięciu skuterów, specjalnie dostosowanych do przewożenia przesyłek pocztowych. Inwestycja ta ma na celu polepszenie terminowości doręczeń, jednego z najważniejszych kryteriów decydujących o wyborze operatora pocztowego.

Zakup skuterów ma również duży wpływ na zmianę wymagań rekrutacyjnych na stanowisko doręczyciela InPost. Pojemność silnika skuterów to 50 cm3, co oznacza, że kierowca nie musi posiadać motocyklowego prawa jazdy. Jednocześnie, na pracę w InPost mogą liczyć osoby nie posiadające własnego samochodu, co do tej pory jednym z głównych kryteriów zatrudnienia.

Dzięki tak znacznemu rozszerzeniu floty transportowej spółka chce zadowolić najbardziej wymagających Klientów, ceniących terminowość i produkty wysokiej jakości odpowiadające standardom technicznym obowiązującym w Unii Europejskiej.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili