23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Nowa platforma FM Logistic

FM Logistic zakończyło realizację pierwszej części inwestycji w gminie Błoniek. Warszawy. Najnowsze centrum dystrybucyjne francuskiego operatora ma powierzchnię 26 000 m2. 

Oficjalna inauguracja platformy nastąpiła 15 maja 2008 r. w obecności miejscowych władz oraz kierownictwa FM Logistic.

Uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod nowo powstającą inwestycję miało miejsce 4 lipca 2007 r. Już w listopadzie ubiegłego roku zostały oddane do użytku pierwsze cztery budynki z planowanych dwunastu. W tej chwili do dyspozycji klientów jest powierzchnia o łącznej wielkości 26 000 m2. Powstałe centrum to budynki klasy A. Magazyn składa się z łatwo podzielnych modułów, z których każdy ma około 6 000 m2. Moduły mogą łączyć się w większe całości lub funkcjonować niezależnie, jako mniejsze elementy wykorzystywane w zależności od potrzeb poszczególnych klientów.

Najnowsze centrum w Pass, gmina Błonie pod Warszawą, jest drugą, zaraz po mszczonowskiej, co do wielkości multi-kliencką platformą FM Logistic w regionie Warszawy. Operator zatrudnił do pracy w niej już ponad 70 osób. FM Logistic zapowiada, że planuje rozbudowę tego centrum nawet do 100 000 m2, gdzie zatrudnienie znaleźć może nawet 500 pracowników.

Główni klienci nowopowstałej platformy FM Logistic to dzisiaj firmy Kosmepol (L’Oreal) i VTS.

FM Logistic jest założoną w 1967r. francuską firmą, posiadającą 53 centra logistyczne w Europie i Azji. W Polsce jest ich osiem: Warszawa, Pruszków, Mszczonów, Tomaszów Mazowiecki, Wolbórz, Piotrków Trybunalski, Chorzów i najnowsza w miejscowości Błonie k. Warszawy. Główna siedziba firmy w Polsce mieści się w Mszczonowie pod Warszawą. FM Logistic realizuje usługi precyzyjnie dopasowane do oczekiwań klientów, m.in.: transport krajowy i międzynarodowy oraz szeroką gamę usług magazynowych i co-packingowych. Firma zatrudnia w Polsce 3 000 osób, a w całej Europie 13 000. FM Logistic w Polsce to 500 tysięcy miejsc paletowych, 400 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i 1200 pojazdów.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili