Niemieckie wózki marki Crown obchodzą swoje 30-lecie

Niemiecki Roding jest obecnie najważniejszym zakładem produkcyjnym w całej strukturze firmy Crown.  W fabryce powstaje pełna gama pojazdów magazynowanych – od wózków paletowych, przez  niskiego podnoszenia do kompletacji, aż po reach trucki o wysokości unoszenia do 13 m. Crown rozpoczął produkcję w Roding w 1986 roku. Jako pierwsze zaczęto tam wytwarzać komponenty oraz wózki z serii PTH 20. Przełomowym  momentem było uruchomienie produkcji elektrycznych wózków widłowych w 1993 roku, w wyniku czego powstała seria WE – pierwsze pojazdy marki Crown, które w całości zostały opracowane i wyprodukowane w Niemczech. Dzisiaj w fabryce powstaje 13 serii wózków, w skład których wchodzi 100 modeli. Jednym z kluczowych czynników, które wpłynęły na  sukces marki Crown w Europie jest fakt, że produkcja oraz dział rozwoju produktów bardzo blisko współpracują z użytkownikami wózków Crown, w wyniku czego tworzone są europejskie produkty na rynek globalny.


Produkcja pod czujnym okiem


Nawet 85% komponentów, z których powstają wózki, Crown może produkować samodzielnie. Pozwala to na perfekcyjną kontrolę nad jakością produktu, kosztem jego wytworzenia i usługą dostawy. Modułowa koncepcja budowy i uniwersalne komponenty, wykorzystywane we wszystkich modelach wózków gwarantują dużą dostępność części zamiennych i elastyczność rozwiązań, które mogą zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. – Dynamiczny rozwój naszego oddziału w Roding potwierdza, że wdrożona przez nas strategia integracji pionowej była i jest odpowiednim kierunkiem – wyjaśnił Mads Andreasen, dyrektor produkcji, zarządzający pracą załogi w Roding. – Pozwala nam to dostarczać naszym klientom rozwiązania szyte na miarę, które zwiększą ich produktywność i wydajność.


Jednak działalność Roding nie ogranicza się jedynie do produkcji niezawodnych, wydajnych wózków widłowych. Oddział zaangażowany jest także w prace rozwojowe nad rozwiązaniami, które usprawnią procesy logistyczne i magazynowe. Dobrym przykładem takiej pionierskiej technologii “made in Germany” jest system Quick Pick. To innowacyjne rozwiązanie, które zdobyło już wiele prestiżowych nagród, umożliwia zdalne sterowanie wózkiem za pomocą przycisków umieszczonych w rękawicy operatora. Nie jest to oczywiście jedyne z nagrodzonych rozwiązań wyprodukowanych w Roding. Produkty z niemieckim rodowodem docenione zostały w takich konkursach jak GOOD DESIGN Award, iF Design Award, International Design Excellence Award (IDEA) oraz dedykowane branży intralogistycznej – IFOY Award. Potwierdza to sukces długoterminowej strategii rozwoju  firmy Crown.


Roding strategiczną jednostką Crown


Kiedy w roku 2014 wybudowano drugą halę produkcyjną, był to kolejny moment przełomowy w historii firmy. Obiekt ten już pod względem architektonicznym pokazuje siłę nowoczesnej technologii, w środku zaś spełnia wszystkie najnowsze standardy technologii produkcji. Komponenty wózków widłowych są w dalszym ciągu wytwarzane w oryginalnej fabryce, natomiast montaż końcowy odbywa się już w nowym zakładzie. Centralne miejsce obiektu zajmuje szklana wieża, w której to testowane są wszystkie nowo wyprodukowane wózki przed opuszczeniem fabryki. 


– Decyzja, aby rozwijać nasz europejski zakład produkcyjny miała strategiczne znaczenie – powiedział Ken Dufford, wicedyrektor Crown na Europę. – Jako firma o rodzinnych korzeniach, kierujemy się długoterminową perspektywą. W Roding mamy wszystko, czego potrzeba, aby systematycznie umacniać naszą pozycję w Europie. Miasto położone jest geograficznie w samym sercu Europy, a co ważniejsze zapewnia dostęp do wysoko wykwalifikowanych specjalistów. To idealne warunki dla przyszłego rozwoju, dlatego z optymizmem patrzymy w przyszłość i spodziewamy się wielu kolejnych pomyślnych lat w Roding.