9.9 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Prologis z Trzecią Inwestycją w Polsce Centralnej w 2016 Roku

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, poinformował dziś o zakończeniu budowy obiektu typu build-to-suit (BTS) o powierzchni 22 200 metrów kwadratowych dla firmy Arvato Polska – lidera w dziedzinie kompleksowych rozwiązań outsourcingowych m.in. dla sektora e-commerce na terenie Prologis Park Stryków. Międzynarodowa firma doradcza CBRE pośredniczyła w transakcji zawarcia umowy.


 


To już druga inwestycja Prologis rozpoczęta w tym roku w nowopowstającym parku w Strykowie a trzecia w Polsce Centralnej. W drugim kwartale rozpoczęto budowę 42 000 metrów kwadratowych dla firmy Agata w Piotrkowie Trybunalskim oraz 11 740 metrów kwadratowych dla niemieckiego operatora logistycznego Geis.


 


Arvato Polska świadczy kompleksowe usługi outsourcingowe w Polsce w zakresie trzech rozwiązań: SCM (zarządzanie siecią dostaw), CRM (wielokanałowa obsługa klientów) oraz FS (specjalistyczne usługi finansowe). Jako operator logistyczny, współpracuje z Prologis w Polsce już od 12 lat wynajmując ponad

30 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w Prologis Park Błonie na potrzeby obsługi klientów m.in. z branży e-commerce, telekomunikacyjnej oraz farmaceutycznej.


 


„Magazyn w Strykowie powstał w związku z dalszym, intensywnym rozwojem naszych usług dla sektora e-commerce” – powiedziała Lidia Ratajczak-Kluck, Dyrektor SG SCM i Członek Zarządu w Arvato Polska. „Wybraliśmy Prologis ze względu za szyte na miarę rozwiązania i fachowe doradztwo. Projekt musiał spełniać specyficzne wymagania dla firm z branży mody, zapewniając tym samym realizację najwyższej jakości usług. Eksperci Prologis zaproponowali nam dodatkowe wzmocnienie posadzki na całej powierzchni, aby zapewnić nam maksymalną elastyczność w zakresie lokalizacji antresoli”. 


 


„Dzięki naszemu bogatemu bankowi ziemi mogliśmy zaoferować atrakcyjną działkę wraz ze wszystkimi pozwoleniami oraz optymalny czas realizacji tej inwestycji – komentuje Ewa Zawadzka vice president, head of land and development Prologis na Polskę. „Dodatkowymi atutami parku była również możliwość rozbudowy obiektu w przyszłości oraz dostęp do komunikacji miejskiej dla pracowników magazynu.”


 


„Rosnące zapotrzebowanie na szytą na miarę powierzchnię magazynową w Polsce Centralnej potwierdzają wyniki opracowanego przez nas wspólnie z Eyefortransport raportu „Rozwój Sieci Nieruchomości Logistycznych w Europie”, że to właśnie Polska Centralna jest najbardziej pożądaną lokalizacją logistyczną w Europie Środkowo – Wschodniej” – dodała Zawadzka.


 


Prologis Park Stryków położony jest w odległości 1 kilometra od skrzyżowania dwóch głównych autostrad A1/E75 (Gdańsk-Wiedeń) i A2/E30 (Berlin-Moskwa). Infrastruktura drogowa zapewnia doskonałe połączenie z aglomeracją łódzką i z całym krajem. Park docelowo zajmie 80 500 metrów kwadratowych.


 


Działając aktywnie w czterech krajach w CEE z portfolio 4,4 miliona metrów kwadratowych, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 30 września 2016 r.). 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili