20.1 C
Warszawa
piątek, 12 sierpnia, 2022

Mary Peters nowym Sekretarzem ds. Transportu USA

Mianowana przez prezydenta Busha Mery Peters obejmie stanowisko Sekretarza ds. Transportu, które do tej pory piastował Norman Mineta. W latach 2001 – 2005 Peters pracowała jako federalny administrator autostrad. 

Jej umiejętności oraz charyzma inspirują wszystkich w kręgach rządowych oraz poza nimi – mówi Mineta.

Podczas swojej pracy jako federalny administrator autostrad, współdziałała z sektorem prywatnym w celu skutecznej poprawy bezpieczeństwa na amerykańskich drogach. Nieugięcie opowiadała się za zwiększeniem wydatków na drogi oraz system tranzytowy.

Peters była wcześniej dyrektorem ds. transportu w Arizonie, jej rodzinnym stanie. Podczas pracy na tym stanowisku zasłynęła jako efektywny lider, który potrafi sprawić, że władze lokalne i inne podmioty związane z transportem współdziałają na jednej płaszczyźnie. Znalazła się wśród setki kobiet z listy Kto jest Kim w Arizonie – kobiety w biznesie.

Miałem przyjemność współpracować z Mary Peters przy różnych okazjach i zaimponował mi jej wkład w pracę nad ulepszeniem krajowej infrastruktury – mówi Pat Quinn, prezes American Trucking Association.

Peters będzie drugą kobietą na stanowisku Sekretarza ds. Tranportu od czasu pięcioletniej kadencji Elizabeth Dole w latach 1983-1988. Zapowiada się na zdecydowanego mentora zmian w infrastrukturze transportowej.

Źródło: Forbes.com, 05.09.2006

 

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
274ObserwującyObserwuj
spot_img

Z ostantiej chwili