20.1 C
Warszawa
sobota, 13 sierpnia, 2022

Barbara Kondrat – planistka z międzynarodowym doświadczeniem

Absolwentka Szkoły Głównej Planowania i Statystyki, zdobywała szlify m.in. w Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju w Paryżu, a ostatnio pełniła funkcję zastępcy Ambasadora w Stałym Przedstawicielstwie RP przy OECD.

Obecna Podsekretarz Stanu ds. europejskich w Ministerstwie Transportu, pracę zawodową rozpoczęła w roku 1972 w Głównym Urzędzie Statystycznym. Przez dwadzieścia lat pełniła różne funkcje, m.in. Dyrektora Majątku i Dochodu Narodowego. W roku 1992 została doradcą Ministra Finansów, a rok później ekspertem w Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju w Paryżu.

Kolejne lata to powrót do Ministerstwa Finansów i praca na stanowisku doradcy ministra, dyrektora  Departamentu Statystyki, czy wicedyrektora Departamentu Budżetu Państwa.

Rok 1997 przyniósł nominację Barbary Kondrat na stanowisko wiceprezesa GUSu. Do jej obowiązków należało m.in. nadzorowanie problematyki statystyki gospodarczej, a ściśle rachunków narodowych, badań transportu, budownictwa, przemysłu, handlu, finansów i przekształceń własnościowych.

W roku 2003 objęła stanowisko zastępcy Ambasadora w Stałym Przedstawicielstwie przy OECD. Do Ministerstwa Transportu trafiła na początki stycznia 2006, na wniosek Ministra Polaczka.

Pani Podsekretarz zna biegle język rosyjski i angielski

Źródło: Murator, Ministerstwo Transportu, 2006

 

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
274ObserwującyObserwuj
spot_img

Z ostantiej chwili