5.6 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

LOT-em do Pekinu

Od 9 sierpnia można rezerwować bilety na bezpośrednie połączenie lotnicze z Warszawy do Pekinu. Lot inauguracyjny odbędzie się 30 marca 2008 roku – informuje polski przewoźnik.

Lot powraca po blisko dziesięciu latach na chiński rynek.

  • Uruchomienie rejsów do Pekinu jest pierwszym krokiem w rozbudowie siatki połączeń długodystansowych LOT-u w kierunku wschodnim – mówi prezes PLL LOT S.A. Piotr Siennicki. – Chcemy latać tam, gdzie chcieliby latać nasi pasażerowie. Ze względu na coraz silniejsze kontakty gospodarcze krajów azjatyckich z Polską i całą Europą oraz coraz liczniejsze wyjazdy turystyczne w ten rejon, Daleki Wschód jest dla LOT-u naturalnym kierunkiem.

Połączenie LOT-u ze stolicą Chin będzie pierwszym od prawie 10 lat bezpośrednim z Polski do krajów Dalekiego Wschodu. Dogodne położenie geograficzne Warszawy umożliwia również wygodne połączenia transferowe z Europy Zachodniej. Rejsy z Warszawy będą się odbywać cztery razy w tygodniu – w środy, piątki, soboty i niedziele. Loty powrotne ze stolicy Chin zaplanowane są na poniedziałki, czwartki, soboty i niedziele.

  • Naszym celem jest również umocnienie pozycji warszawskiego Okęcia jako regionalnego portu przesiadkowego. Chcielibyśmy, aby w ciągu kilku lat Warszawa stała się znaczącym hub-em łączącym Zachód z Wschodem – uważa prezes Siennicki.

Początkowo rejsy wykonywane będą głównie na Boeingach 767, jednak już jesienią 2008 roku to połączenie obsługiwane będzie przez B787 Dreamliner.

  • Dzięki Dreamlinerom będziemy mogli zapewnić naszym pasażerom nową jakość podróży. Samoloty B787ułatwią nam wejście na rynki azjatyckie. W związku z tym prowadzimy analizy również innych kierunków. Być może już niedługo będziemy mogli otworzyć połączenia do Seulu, Hanoi czy Tokio – dodaje prezes Siennicki.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili