LOT-em do Pekinu

0 58

Od 9 sierpnia można rezerwować bilety na bezpośrednie połączenie lotnicze z Warszawy do Pekinu. Lot inauguracyjny odbędzie się 30 marca 2008 roku – informuje polski przewoźnik.

Lot powraca po blisko dziesięciu latach na chiński rynek.

  • Uruchomienie rejsów do Pekinu jest pierwszym krokiem w rozbudowie siatki połączeń długodystansowych LOT-u w kierunku wschodnim – mówi prezes PLL LOT S.A. Piotr Siennicki. – Chcemy latać tam, gdzie chcieliby latać nasi pasażerowie. Ze względu na coraz silniejsze kontakty gospodarcze krajów azjatyckich z Polską i całą Europą oraz coraz liczniejsze wyjazdy turystyczne w ten rejon, Daleki Wschód jest dla LOT-u naturalnym kierunkiem.

Połączenie LOT-u ze stolicą Chin będzie pierwszym od prawie 10 lat bezpośrednim z Polski do krajów Dalekiego Wschodu. Dogodne położenie geograficzne Warszawy umożliwia również wygodne połączenia transferowe z Europy Zachodniej. Rejsy z Warszawy będą się odbywać cztery razy w tygodniu – w środy, piątki, soboty i niedziele. Loty powrotne ze stolicy Chin zaplanowane są na poniedziałki, czwartki, soboty i niedziele.

  • Naszym celem jest również umocnienie pozycji warszawskiego Okęcia jako regionalnego portu przesiadkowego. Chcielibyśmy, aby w ciągu kilku lat Warszawa stała się znaczącym hub-em łączącym Zachód z Wschodem – uważa prezes Siennicki.

Początkowo rejsy wykonywane będą głównie na Boeingach 767, jednak już jesienią 2008 roku to połączenie obsługiwane będzie przez B787 Dreamliner.

  • Dzięki Dreamlinerom będziemy mogli zapewnić naszym pasażerom nową jakość podróży. Samoloty B787ułatwią nam wejście na rynki azjatyckie. W związku z tym prowadzimy analizy również innych kierunków. Być może już niedługo będziemy mogli otworzyć połączenia do Seulu, Hanoi czy Tokio – dodaje prezes Siennicki.

e-logistyka.pl

Reklama

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej