Wielka rola menedżerów ds. łańcuchów dostaw

Zdaniem Marka Hendersona, dyrektora ds. optymalizacji pracy w IBM, menedżerowie łańcuchów dostaw są dla przedsiębiorstw kluczowymi pracownikami, ze wzglądu na olbrzymią wartość dodaną, którą dostarczają firmie.

Okazją do wystąpienia Hendersona był warsztat “Integrated Services Supply Chain Workshop” oraganizowany w ramach szkoły MBA Universe. W czasie swojego wystąpienia, położył nacisk na zmiany jakie zachodzą w branży oraz zwrócił uwagę na konieczność stworzenia lepszego portfolio umiejętności i doświadczenia wymaganego przy pracy z łańcuchami dostaw.

 

  • Współczesne, oparte na usługach łańcuchy dostaw są czymś zupełnie innym, niż tradycyjne, związane z produktami – mówi Henderson. – W dzisiejszych czasach menedżer musi wykazać się zrozumieniem dla specyficznych potrzeb klienta i przewidywać przyszły popyt, zamiast zastanawiać się nad możliwymi wymaganiami nowych klientów – dodaje.

 

Zdaniem Hendersona wprowadzenie kursów z zakresu zarządzania łańcuchami dostaw jest jednym z najważniejszych wyzwań, a zarazem koniecznością dla dobrych szkół biznesowych. Wynika to głównie z olbrzymich możliwości dostarczenia przedsiębiorstwu wartości dodanej, przy odpowiednim zarządzaniu łańcuchami.

 

Swoją opinię wyraził również Priyadarshan Deshmukh, menedżer IBM w Azji i na Pacyfiku. – W branży konsulitingowej największym aktywem są ludzie i ich umiejętności. Przy konsultingu dotyczącym łańcuchów dostaw, musisz się upewnić, że masz na tym stanowisku odpowiednią osobę, z odpowiednimi umiejętnościami, działającą we właściwym czasie oraz po właściwym koszcie – mówi.

 

źródło: MBA Universe

Poprzedni artykuł
Następny artykuł