1.6 C
Warszawa
poniedziałek, 19 lutego, 2024

PCC Rail – przewozy pasażerskie

Pod koniec roku w województwie kujawsko-pomorskim ruszą pociągi pasażerskie obsługiwane przez konsorcjum PCC Rail Arriva. Jest to wynik rozstrzygniętej w czerwcu części przetargu na przewozy pasażerskie.

W dniu 19 grudnia 2006 roku PCC RAIL S.A. podpisał umowę o współpracy z firmą ARRIVA PLC będącą jednym z największych firm transportu publicznego w Europie.

Efektem podpisaniem umowy będzie docelowo powołanie spółki joint-venture, której przedmiotem działalności będą kolejowe przewozy pasażerskie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Na razie jednak obaj partnerzy występują jako konsorcjum.

Doświadczenie i potencjał spółki ARRIVA PLC w zakresie realizacji kolejowych przedsięwzięć pasażerskich w Europie, wraz z bogatymi tradycjami i zapleczem spółki PCC RAIL SA, otwiera nowy rozdział w zakresie kolejowych przewozów pasażerskich w Polsce.

19 czerwca 2007 zarząd województwa kujawsko-pomorskiego, rozstrzygnął część ogłoszonego uprzednio przetargu, na świadczenie kolejowych pasażerskich przewozów regionalnych w regionie, w którym do obsługi tzw niezelektryfikowanych linii kolejowych, wybierał jako regionalnego operatora przewozowego właśnie konsorcjum PCC RAIL ARRIVA.
Od 8 grudnia 2007 przez kolejne trzy lata społeczność lokalna Tucholi, Chojnic, Czerska, Kościerzyny, Grudziądza, Laskowic pomorskich, Jabłonowa, Lipna, Brodnicy będzie miała nową możliwość dojazdu pociągiem do pracy, do szkoły, a także na popołudniowe zakupy czy wieczorne imprezy kulturalne w Toruniu i Bydgoszczy.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili