Lokomotywa PKP CARGO wjechała do Czech

Spółka PKP CARGO uzyskała dopuszczenie do ruchu dla swoich lokomotyw po torach ČD (Česke Dráhy). 30 maja skład PKP Cargo wjechał przez przejście graniczne w Chałupkach na teren Czech.

Wydane bezterminowo, przy wydatnej współpracy z czeskim przewoźnikiem, OKD Doprava a.s., świadectwo dopuszczenia dotyczy typu lokomotywy ET22, nie zaś konkretnych numerów lokomotyw, co stworzy możliwość elastycznego dostosowywania wymaganej liczby lokomotyw do aktualnych potrzeb przewozowych na rynku czeskim. Wspólna inicjatywa PKP CARGO S.A. i  OKD Doprava a.s. związana z uzyskaniem świadectwa była podyktowana stałą troską o klienta i potrzebą dostosowania oferty przewozowej do jego oczekiwań.  Prowadzenie pociągu jedną lokomotywą od nadawcy przez granicę polsko-czeską do odbiorcy towaru wpłynie na istotne skrócenie czasu przejazdu, usprawni obrót wagonów oraz poprawi terminowość dostaw, co utwierdzi PKP CARGO, jako solidnego partnera biznesowego.

Na podstawie wstępnej umowy zawartej przez PKP CARGO S.A. z OKD Doprava a.s. kolejne lokomotywy ET22 wjadą na teren Czech jeszcze w br. Lokomotywy towarowe tej serii nalezą do najsilniejszych maszyn eksploatowanych obecnie w Czechach i są uznawane przez ekspertów za bardzo przydatne i konkurencyjne na rynku czeskim wobec rodzimych i zachodnich lokomotyw.

e-logistyka.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili