23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Konkurs nawigacji satelitarnej

Centrum Innowacji DHL w Troisdorf/Bonn, główny instytut innowacji i badań grupy Deutsche Post World Net, jest współsponsorem IV Europejskiego Konkursu na Nawigację Satelitarną 2007.

Jako część konkursu koncepcyjnego wspieranego przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA), Centrum Innowacji DHL przyznaje specjalną nagrodę w kategorii „Inteligentna kontrola systemów ruchu”. Najlepsza złożona propozycja będzie przygotowana do wprowadzenia na rynek w Centrum Innowacji DHL, a następnie zostanie wykorzystana w satelitarnym systemie zarządzania znaczną częścią floty Grupy.

Rozwiązania zaproponowane w specjalnej kategorii sponsorowanej przez Centrum Innowacji DHL muszą spełniać dwa wymagania technologiczne. Po pierwsze powinny umożliwić dynamiczne zarządzanie pojazdami dostawczymi jako odpowiedź na obecną sytuację związaną z rosnącym ruchem drogowym. Po drugie rozwiązanie musi zapewnić elastyczny sposób komunikacji pomiędzy działem planowania, inteligentnym pojazdem dostawczym a klientem.

Szczególnie na terenach miejskich Deutsche Post World Net stoi przed ważnym wyzwaniem: jak spełnić potrzeby klientów na dostawy „just-in-time” w obliczu rosnącego ruchu drogowego? „Aby sprostać temu wyzwaniu w przyszłości potrzebujemy skutecznej nawigacji opartej na rozwiązaniach informatycznych oraz satelitarnych”, tłumaczy Michael Lohmeier, menedżer projektu w dziale Technologii i Innowacji Deutsche Post World Net. Dynamiczne planowanie tras jest także pomocne w unikaniu pustych przebiegów, objazdów a tym samym neutralizacji zmian klimatycznych. Lohmeier oczekuje dużej liczby zgłoszeń: „Zachęta do opracowania systemu telematycznego dla jednej z największych flot pojazdów na świecie i jego praktyczna realizacja to coś o wiele więcej niż sama nagroda pieniężna”. Centrum Innowacji DHL we współpracy z pomysłodawcą zrealizuje projekt zwycięskiej technologii.

„Europejski Konkurs na Nawigację Satelitarną 2007” skierowany jest do europejskich firm, instytucji badawczych, uniwersytetów oraz osób prywatnych. Konkurs jest organizowany przez Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen oraz monachijskie targi komputerowe SYSTEMS. Wspiera go Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), German Aerospace Center DLR oraz dziesięć europejskich regionów hi-tech. Patronem „Europejskiego Konkursu na Nawigację Satelitarną 2007” jest Bawarskie Ministerstwo Gospodarki, Infrastruktury, Ruchu Drogowego i Technologii. Oprócz Centrum Innowacji DHL, sponsorami przyznającymi nagrody w kategoriach specjalnych są DLR oraz T-Systems. Konkurs rozpoczął się 1 maja 2007 i potrwa do 31 lipca 2007 roku. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się podczas targów komputerowych SYSTEMS w Monachium (23 – 27 października 2007, Neue Messe, Monachium). Zgłoszenia do konkursu oraz specjalnych kategorii można składać przez Internet na stronie: www.galileo-masters.com.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili