7.6 C
Warszawa
sobota, 17 lutego, 2024

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia

Firma VGL GROUP jako sponsor i wsparcie logistyczne odpowiada za całość transportów drogowych przed, po oraz w trakcie imprezy. W związku z rosnącymi wymaganiami uczestników imprezy oraz rosnącą temperaturą, po przeanalizowaniu przebiegu zeszłorocznych zawodów, zespół projektowy zaproponował wprowadzenie innowacji. Mimo zmiany roli nie zmienia się funkcja jako partnera logistycznego tego wydarzenia:

W rękach VGL Group pozostaje koordynacja łańcucha dostaw zaplecza logistycznego całego eventu. – w skład projektu wchodzą m.in.: działania w zakresie organizacji i optymalizacji transportów drogowych, zarówno tych przed zawodami, jak również transporty powrotne po zawodach, operacje magazynowe czy  organizacja punktów odżywiania na trasie rowerowej oraz biegowej. – relacjonuje Natalia Sielska, Koordynator Projektu po stronie VGL Group.

W zeszłym roku temperatura podczas zawodów sięgała ponad 30 stopni. – mówi Mateusz Szerechan, Road Team Leader VGL Group. – Standardowo na punkty odżywiania trafiały klasyczne plandeki, które transportowały wodę oraz napoje izotoniczne w wyznaczone na trasie miejsca. Aby zadbać o komfort zawodników, zaproponowaliśmy zmianę typu aut na chłodnie, dzięki czemu oprócz dostawy na czas auta służą jako przenośne lodówki. Taki sposób działania wypróbowaliśmy przy Warszawskich zawodach Ironman i udało nam się dostarczyć na punkty nawet lód- tego wcześniej nie było.

VGL GROUP odpowiada również za magazynowanie towarów, które m.in. pozwolą na zbudowanie całej scenografii wydarzenia: – Do naszego magazynu zaczynają zjeżdżać przesyłki od sponsorów już na miesiąc przed imprezą.- mówi Artur Czylkowski, Logistics Director. – Naszym najważniejszym zadaniem jest odpowiednia identyfikacja przesyłek, a następnie posortowanie towarów zgodnie z ich przeznaczeniem. Towary dzielimy na 3 główne grupy – rzeczy dla zawodników oraz pakiety startowe, materiały reklamowe od sponsorów oraz elementy techniczne dla organizatora.

Praca przy organizacji tak dużego eventu to coś zupełnie innego od tego, co robimy na co dzień. – Katarzyna Jankowska, HR Director – Jest to spore wyzwanie, ale satysfakcja podczas wydarzenia jest jeszcze większa- szczególnie że możemy przyczynić się do sukcesów sportowych naszych pracowników i partnerów biznesowych, którzy podczas wydarzenia wspólnie wystartują jako #teamVGL.

Przygotowania do startu weszły w decydującą fazę, od strony logistycznej wszystkie elementy organizacyjne są zabezpieczone przez ekspertów z VGL Group. Pozostaje trzymać kciuki za formę zawodników i pogodę podczas wydarzenia!

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili