21.8 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Anders Gustafsson CEO w Zebra Technologies

Edward Kaplan, dotychczasowy dyrektor generalny i prezes zarządu oraz współzałożyciel firmy, odchodzi na emeryturę. Nowym prezesem zarządu został Michael A. Smith.

Firma Zebra Technologies poinformowała, że Anders Gustafsson został jej nowym dyrektorem generalnym (CEO) i członkiem zarządu. Zastąpił on Edwarda L. Kaplana, dotychczasowego prezesa zarządu i dyrektora generalnego Zebry, który po 37 latach pracy w firmie odchodzi na emeryturę. Kaplan, który założył Zebra Technologies wspólnie z Gerhardem Clessem, obecnie wiceprezesem i członkiem zarządu, pozostanie w zarządzie firmy do końca swojej kadencji, czyli do następnego rocznego zebrania akcjonariuszy, które odbędzie się w maju 2008 r. Do tego czasu będzie również pełnił funkcję doradcy Gustafssona. W kierownictwie firmy nastąpiła jeszcze jedna zmiana: Michael A. Smith, członek zarządu od 1991 r., objął stanowisko prezesa zarządu.

Wybór Gustafssona przez zarząd Zebry jest wynikiem jego osiągnięć w biznesie oraz doświadczenia w obszarach technologii, produkcji, sprzedaży i marketingu oraz dużej praktyki na międzynarodowych rynkach.

  • Anders Gustafsson jest doskonałym kandydatem na dyrektora generalnego Zebra Technologies. Uważam, że jest on osobą niezwykle utalentowaną, która wytyczy nowe ścieżki rozwoju firmy i przyniesie korzyści naszym akcjonariuszom. Przez najbliższe miesiące będę wspierał Gustafssona, a także dzielił się swoim doświadczeniem, które zdobyłem kierując Zebra Technologies – powiedział Kaplan.

Komentując swoją nominację Gustafsson powiedział: – Bardzo się cieszę, że wspólnie z kierownictwem Zebry będę mógł tworzyć i realizować strategie, które mają przynieść wymierne korzyści naszym akcjonariuszom. Zebra osiągnęła pozycję lidera w swojej branży i ma wszelkie przesłanki ku temu, aby nadal dynamicznie się rozwijać.

Anders Gustaffson ma 47 lat. Przed objęciem stanowiska w Zebra Technologies był dyrektorem generalnym firmy Spirent Communications, jednego z wiodących, notowanych na londyńskiej giełdzie przedsiębiorstw telekomunikacyjnych. W firmie tej był odpowiedzialny za strategię rozwoju, outsourcing działań nie związanych z kluczową działalnością, a także efektywną integrację przejętych wcześniej spółek. Pod kierownictwem Gustaffsona  firma zwiększyła efektywność, m.in. dzięki znacznej redukcji kosztów. Wcześniej był wiceprezesem ds. operacji globalnych firmy Tellabs, gdzie pełnił również funkcję prezesa ds. globalnej sprzedaży oraz wiceprezesa i dyrektora generalnego na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Przed wyzwaniami w Tellabs zajmował kierownicze stanowiska w firmach Motorola i Network Equipment Technologies. Gustafsson uzyskał dyplom MBA w Harvard Graduate School of Business oraz tytuł magistra w dziedzinie elektrotechniki na uniwersytecie technicznym w Chalmers w Gothenburgu w Szwecji. Był stypendystą Fulbrighta, a za osiągnięcia akademickie otrzymał również wiele innych stypendiów i wyróżnień.
 
e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili