8.5 C
Warszawa
niedziela, 25 lutego, 2024

Wyróżnienie dla Meru Networks

Amerykańska firma ABI Research uznała Meru Networks i Aruba Networks za najlepszych producentów bezprzewodowych urządzeń sieciowych, pracujących w standardzie 802.11n. To kolejne w ostatnim czasie wyróżnienie dla Meru.

ABI Research regularnie przeprowadza pogłębione analizy obejmujące rynek dostawców WLAN. W najnowszym raporcie, opublikowanym pod koniec czerwca br., Meru i Aruba zostały uznane za najlepszych producentów bezprzewodowych rozwiązań, pracujących w technologii 802.11n. Wyniki oparto na szczegółowych rozmowach i ankietach, które przeprowadzono wśród trzynastu największych na świecie dostawców sprzętu sieciowego. Oprócz Meru i Aruba, byli to m.in. Cisco Systems, Siemens AG oraz Motorola. Za kryteria przyjęto m.in. relację jakość – cena, łatwość migracji od 802.11a/b/g do 802.11n, dostępne narzędzia planowania czy skalowalność rozwiązania.

Za najsilniejsze strony Meru Networks, ABI Research uznało m.in. stosunek jakości produktów do ich ceny. Podkreślono imponującą liczbę wdrożeń rozwiązań Meru w przedsiębiorstwach i budynkach użyteczności publicznej, np. zainstalowanie ponad 1400 access point’ów na amerykańskich uniwersytetach. Punkty przyznano także za bogate portfolio produktów 802.11n, działających z dwoma modułami radiowymi (mogą nadawać na zakresach 2.4 i 5 GHZ jednocześnie).

– Wyróżnienie od ABI Research to kolejny dowód na coraz silniejszą pozycję Meru Networks na rynku producentów bezprzewodowych rozwiązań, które pracują w oparciu o draft standardu 802.11n. Meru okazało się lepsze od kilku światowych potentatów, jak choćby Cisco, które w zestawieniu zajęło niższą pozycję – zaznacza Daniel Żukowski, Business Unit Manager Konsorcjum FEN, wyłącznego dystrybutora rozwiązań Meru w Polsce.

To już kolejne w ostatnim czasie wyróżnienie dla Meru Networks. Poprzednie przyznał TechWorld – angielski internetowy serwis IT,  który uznał bezprzewodowy access point z serii AP300, działający w technologii 802.11n za najlepszy na rynku. Z kolei w swoim raporcie z 2007 roku, Gartner Group uznał rozwiązania WLAN Meru za najbardziej wizjonerskie na świecie.

Meru Networks jest jedną z największych na świecie firm sieciowych specjalizujących się w zaawansowanych rozwiązaniach bezprzewodowych. W Polsce Meru zadebiutował oficjalnie w lutym br., podpisując umowę dystrybucyjną z Konsorcjum FEN – jednym z wiodących w Polsce dystrybutorów urządzeń sieciowych oraz peryferiów komputerowych. Obie firmy planują zbudować w Polsce sieć partnerską złożoną z ok. 30 integratorów IT. Za ich pośrednictwem Meru i FEN chcą dotrzeć ze swoimi rozwiązaniami do firm, a także do instytucji z sektora publicznego.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili