19.1 C
Warszawa
sobota, 13 sierpnia, 2022

Partnerstwo CHEP i europejskiej federacji banków żywności pomaga zwalczać głód i ograniczać marnotrawstwo żywności

CHEP, firma specjalizująca się w obsłudze łańcucha dostaw, oraz Europejska Federacja Banków Żywności (FEBA) od 2016 r. współpracują ze sobą w ramach walki z głodem, biedą, niedożywieniem i stratami żywności w Europie. W tym czasie firma CHEP zapewniała know-how z zakresu funkcjonowania łańcucha dostaw, darowizny rzeczowe, wolontariuszy oraz wsparcie finansowe na rzecz FEBA.

Banki żywności korzystały z palet CHEP, które okazały się nieodzowne do sprawnej realizacji operacji logistycznych i efektywnej dystrybucji zebranej żywności. W minionych dwóch latach europejskie banki żywności odebrały ponad 94 000 niebieskich palet CHEP z żywnością, a ich przeładunkiem i dystrybucją zajęły się setki pracowników CHEP w ramach wolontariatu.

W 2017 r. CHEP i FEBA na obszarze Europy wdrożyły następujące projekty:

 

  • W Irlandii firma CHEP umożliwiła konsultacje między swoimi klientami a organizacją FEBA, tak aby zwiększyć wielkość donacji żywności do krajowego banku żywności Cross Care. W rezultacie dziewięciu producentów i odbiorców detalicznych rozpoczęło zbiórki na rzecz banków żywności.

 

  • Projekt we Włoszech bazował na specjalistycznej wiedzy CHEP z zakresu organizacji łańcuchów dostaw i zarządzania transportem. Dzięki temu Banco Alimentare, włoski bank żywności, zoptymalizował i zredukował koszty transportu. Ta inicjatywa przyniosła oszczędności transportowe dla Banco Alimentare przekraczające 26 000 euro, co odpowiada ponad 370 000 posiłków.

 

  • W Wielkiej Brytanii firma CHEP zrealizowała projekt integracji programu bhp Grupy Brambles („Zero harm”) w działalności FarShare, brytyjskiej organizacji gromadzącej żywność dla instytucji charytatywnych. Przeprowadzając audyty i zewnętrzne analizy, specjaliści CHEP pomogli FareShare zapewnić bezpieczne środowisko pracy dla swoich pracowników i dużej grupy wolontariuszy.

 

Iñigo Canalejo, dyrektor CHEP ds. zrównoważonego rozwoju w krajach EMEA, podkreśla: „Ponad dwuletnia współpraca z FEBA na froncie walki z głodem i stratami żywności była dla nas prawdziwym wyróżnieniem. Nasz model biznesowy koncentruje się na eliminacji strat produktów w łańcuchach dostaw ze szczególnym uwzględnieniem zaopatrzenia w żywność. Wspieranie lokalnych banków żywności ekspercką wiedzą z zakresu funkcjonowania łańcucha dostaw to nie tylko pomoc dla organizacji zrzeszonych w FEBA, ale także inspiracja dla naszych pracowników”.

 

Patrick Alix, sekretarz generalny FEBA, podsumowuje: „Wspomagając FEBA, firma CHEP aktywnie działa na rzecz walki z głodem poprzez redukcję strat żywności w Europie. Dzięki ich pomocy federacja FEBA zoptymalizowała proces zbierania żywności na poziomie całej Unii Europejskiej, uczestnicząc w tworzeniu i zaadaptowaniu unijnych wytycznych z zakresu darowizn żywności wspólnie z organizacjami FoodDrinkEurope,

 

EuroCommerce oraz HOTREC. Wytyczne umożliwiają większą i bezpieczniejszą redystrybucję nadwyżek żywności wśród grup w potrzebie, które teraz sprawniej otrzymają pożywne produkty spożywcze wysokiej jakości”.

 

„Zaimponowało nam zaangażowanie zespołów CHEP podczas współpracy z bankami żywności w różnych krajach europejskich. Jesteśmy bardzo wdzięczni firmie CHEP za zaufanie, profesjonalizm oraz entuzjazm pracowników, które demonstrowali podczas realizacji każdego zainicjowanego projektu”.

 

Informacje o Europejskiej Federacji Banków Żywności (FEBA)

Europejska Federacja Banków Żywności postała w 1986 r. i skupia 326 banków, jednocząc wysiłki w celu eliminacji głodu i marnotrawstwa żywności. W 2016 r. europejskie banki żywności rozdystrybuowały 535 000 ton żywności (co odpowiada 2,9 mln posiłków dziennie) pośród 6,1 mln osób, współpracując z 37 000 organizacji charytatywnych i społecznych. Wolontariusze FEBA gromadzą żywność, która w przeciwnym razie zostałaby wyrzucona, i przekazują ją do jednostek charytatywnych bezpośrednio wspierających potrzebujące osoby.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
274ObserwującyObserwuj
spot_img

Z ostantiej chwili