Fundamenty zarządzania łańcuchami dostaw

Autorzy książki "Fundamenty zarządzania łańcuchami dostaw. Przewodnik dla menedżera XXI wieku" prowadzą nas przez meandry łańcuchów dostaw od czasów Konia Trojańskiego po kanały alternatywne.

Kenneth B. Ackerman oraz Art Van Bodegraven zabierają nas w fascynującą podróż po meandrach zarządzania łańcuchami dostaw. Po przedstawieniu podstaw, takich jak magazynowanie, transport, przyjmowanie materiałów, itp. autorzy zapraszają nas na nową ścieżkę, wąskich łańcuchów dostaw, migracji łańcuchów, czy zielonych ruchów. W kolejnych rozdziałach powracają do bardziej konwencjonalnych terminów, znanych w finansach i księgowości, zarządzaniu zasobami ludzkimi, erystyce.

Książka prezentuje różne współczesne metody oszustw stosowanych przy łańcuchach dostaw. Jak zauważył Whitney Massengill: Gang uzbrojony w pistolety może z łatwością ukraść kilka tysięcy, ale gang uzbrojony w same długopisy może ukraść nawet kilka milionów i dostać za to mniejszy wyrok. Rynek logistyczny bardzo szybko adaptuje nowe systemy zarządzania łańcuchami dostaw. Tak samo szybko pojawiają się nowe sposoby uszykiwania.

"Fundamentals of Supply Chain Management: An Essential Guide for 21st Century Managers"

Wydawca: DC Velocity Books

Rok wydania: 2007

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili