3.8 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Audi zawiesza inwestycje na Węgrzech

Z powodu wprowadzenia nowego podatku na Węgrzech Audi zawiesiło inwestycję o wartości 1 mld euro. 

Firma zawieszając rozbudowę swoich zakładów na Węgrzech zaprotestował przeciw nowemu, "solidarnościowemu" podatkowi. Ten podatek w wysokości 4 proc. muszą od września płacić wszystkie firmy, aby pomóc w zmniejszeniu deficytu budżetowego Węgier. Przewiduje się, że w tym roku deficyt węgierskiego budżetu może wynieść nawet 10,1 proc. PKB i będzie największy ze wszystkich państw UE. 

Na początku lat 90 węgierskie zakłady Audi zostały przez rząd w Budapeszcie całkowicie zwolnione z podatków aż do 2011 r. – Nie chodzi o wielkość podatku, ale o to, czy warunki uzgodnione na piśmie z rządem Węgier można traktować serio – stwierdził Thomas Faustmann, dyr. zarządzający węgierskich zakładów Audi, w rozmowie z dziennikiem "Nepszabadsag".

Węgry oferują atrakcyjne warunki podatkowe w stosunku do Europy Zachodniej. W zeszłym roku średnia stawka podatku od firm wynosiła tam 17,5 proc., podczas gdy w Niemczech – 38,6 proc.

Więcej: Gazeta Wyborcza, 22.10.2006

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili