11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Nielegalnie nominacje w Porcie

Prezes i członkowie zarządu szczecińskiego portu zostali powołani niezgodnie z prawem – dowiedziała się Gazeta Wyborcza.

W związku z tym zatrzymany został proces przekazania Szczecinowi gruntów na Łasztowni. Rada nadzorcza nie ogłaszała konkursów na stanowisko prezesa i członków zarządu portu. O nominacjach, zdecydowali w kuluarach działacze koalicyjnych partii. 

Prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA Janusz Catewicz został powołany 2 sierpnia. To była pierwsza decyzja nowej, zdominowanej przez działaczy PiS-u rady nadzorczej. A wraz z nim do zarządu weszli, działacz PiS-u Piotr Jania i Anna Grabowska-Pieśla z LPR-u. We wrześniu dołączył do nich kolejny działacz PiS-u – Kazimierz Drzazga. 

Konkurs jednak powinien był się odbyć. 22 lipca tego roku, a więc przed zmianami w kierownictwie portu, weszła w życie nowelizacja ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw.

Więcej: Gazeta Wyborcza, 23.10.2006

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili