15.7 C
Warszawa
piątek, 24 marca, 2023

DPD rozwija dostawy transgraniczne w Europie

Grupa Geopost, odpowiadająca za międzynarodowe operacje francuskiej La Poste, jest większościowym udziałowcem w DPD. Spółka uważa, że integracja transgraniczna ułatwi konsumentom nadawanie paczek w lokalnym punkcie firmy i odbiór przesyłki w dowolnym innym kraju będącym w sieci oferującej dostawy międzypaństwowe.


Punkty odbioru paczek – ParcelShops – znajdują się zazwyczaj w osiedlowych sklepach lub na stacjach benzynowych, w miejscach gdzie można nadać paczkę u sprzedawcy. Do tej pory powstało ok. 15.000 ParcelShops na głównych rynkach, na których działa DPD. Firma ma w planach otwarcie nowych punktów, które będą otwarte w trybie 24/7.


W Niemczech firma rozbudowuje obecną sieć 5.000 punktów odbioru paczek – w najbliższym czasie ma powstać 3.000 kolejnych.


Z naszego doświadczenia wynika, że połowa paczek przesyłanych przez Paczkomaty® InPost jest odbieranych poza standardowymi godzinami otwarcia punktów usługowych. To kluczowa przewaga, którą powinny oferować rozwiązania typu click&collect. Moim zdaniem, rozwój sieci usługowej – opartej na punktach usługowych – jest efektywny w segmencie pocztowym. – komentuje Rafał Brzoska.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
312ObserwującyObserwuj
spot_img

Prowadzisz firmę transportową? Zobacz, jakie możliwości dają Ci nowe technologie!

Funkcjonowanie firmy z branży logistycznej to złożony i wieloetapowy proces. Nowoczesne systemy pozwalają na pełną kontrolę nad różnymi zagadnieniami, w tym czasem pracy kierowców,...

Z ostantiej chwili