0.9 C
Warszawa
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Ponad milion papierosów poszło z dymem

Ponad 53 tys. paczek papierosów zniszczyli celnicy z Izby Celnej w Białej Podlaskiej. To kolejny etap wielkiego niszczenia kontrabandy. Tylko w tym roku zniszczone zostanie jeszcze ponad 157 ton nielegalnych wyrobów.

Niszczenie odbyło się w cementowni w Rejowcu Fabrycznym. Papierosy najpierw zostały zmielone, a następnie trafiły do pieca. W tym roku z dymem poszło już ponad 1.800.000 paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych, czyli około 51 ton, a w magazynach Izby Celnej znajduje się jeszcze ok. 24 milionów paczek – tj. w granicach 500 miliardów sztuk papierosów pochodzących z udaremnionego przez funkcjonariuszy przemytu. Od 17 grudnia 2005r., gdy sądy w sprawach karnych obligatoryjnie orzekają przepadek papierosów poprzez zniszczenie – kontrabanda jest sukcesywnie niszczona.
 
Przemyt papierosów, zwłaszcza na wschodnim odcinku granicy, od kilku lat sukcesywnie wzrasta. Znaczny wzrost ujawnień papierosowych przesyłek nielegalnie przewożonych przez granicę odnotowano po 1 maja 2004 r., co związane jest ze wzrostem akcyzy, wzrostem cen papierosów, a tym samym i opłacalnością przemytu. 

Marzena Siemieniuk, IC w Białej Podlaskiej

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
317ObserwującyObserwuj
297ObserwującyObserwuj
spot_img

Prowadzenie firmy kurierskiej – co zrobić w razie awarii pojazdu na drodze?

Własna flota samochodów w firmie kurierskiej wymaga przede wszystkim realizowania okresowych badań technicznych, a także dbałości o regularną wymianę części eksploatacyjnych. Warto jednak wiedzieć,...

Z ostantiej chwili