5.2 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024

Ponad milion papierosów poszło z dymem

Ponad 53 tys. paczek papierosów zniszczyli celnicy z Izby Celnej w Białej Podlaskiej. To kolejny etap wielkiego niszczenia kontrabandy. Tylko w tym roku zniszczone zostanie jeszcze ponad 157 ton nielegalnych wyrobów.

Niszczenie odbyło się w cementowni w Rejowcu Fabrycznym. Papierosy najpierw zostały zmielone, a następnie trafiły do pieca. W tym roku z dymem poszło już ponad 1.800.000 paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych, czyli około 51 ton, a w magazynach Izby Celnej znajduje się jeszcze ok. 24 milionów paczek – tj. w granicach 500 miliardów sztuk papierosów pochodzących z udaremnionego przez funkcjonariuszy przemytu. Od 17 grudnia 2005r., gdy sądy w sprawach karnych obligatoryjnie orzekają przepadek papierosów poprzez zniszczenie – kontrabanda jest sukcesywnie niszczona.
 
Przemyt papierosów, zwłaszcza na wschodnim odcinku granicy, od kilku lat sukcesywnie wzrasta. Znaczny wzrost ujawnień papierosowych przesyłek nielegalnie przewożonych przez granicę odnotowano po 1 maja 2004 r., co związane jest ze wzrostem akcyzy, wzrostem cen papierosów, a tym samym i opłacalnością przemytu. 

Marzena Siemieniuk, IC w Białej Podlaskiej

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili