3.8 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Niektórzy lekceważą sposób pakowania przesyłek, ale jest na to patent!


Bezpieczeństwo transportu jest dla nas sprawą kluczową, dlatego też nasza oferta została rozszerzona o możliwość wyboru jednego z dziewięciu rodzajów opakowań i innych materiałów opakowaniowych. W związku z oferowanym serwisem transportu w suchym lodzie, proponujemy również opakowania termiczne. Są to rodzaje przesyłek na których firma skupiła się w ostatnich czasach, znając zapotrzebowanie klientów i szczycąc się jakością naszych usług na tle konkurencji.

Najczęstszym pojawiającym się problemem jest niewłaściwe pakowanie przesyłki przez nadawcę. W przypadku, gdy klient pakuje przesyłkę we własnym zakresie, sam ponosi odpowiedzialność za jej dostateczne zapakowanie. Klienci mogą oczywiście zlecić przewóz przesyłki wraz z jej pakowaniem; w takim przypadku wszystko załatwi GO!, które ponosi również odpowiedzialność za bezinwazyjne doręczenie przesyłki.

W trosce GO! jest również to, aby kurier obchodził się z przesyłką zgodnie z wewnętrznymi przepisami firmy. Nie chodzi więc tylko o przyjęcie zlecenia od klienta, ale także o załadunek, przekazanie przesyłki do centrali w Warszawie czy oddziałach (tzn. handling), transport do międzynarodowej sortowni przeładunkowej HUB w Niederauli, ale również o doręczenie. Cały proces jest obmyślony w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia przesyłek.

Jeżeli w przypadku handlingu, a więc przy przekładaniu przesyłki, zostanie stwierdzone, że jest niedostatecznie zapakowana i grozi jej uszkodzenie, pracownicy firmy albo kurier niezwłocznie dokonają naprawy, a w razie potrzeby przepakują przesyłkę. Specjalnego traktowania wymaga przewóz towaru na paletach. Większe pakunki należy odpowiednio umocować, zabezpieczyć przed przesunięciem na palecie oraz zapakować w folię bąbelkową i kurczliwą.

Firma GO! Express dysponuje serwisem, który łączy się z koniecznością przestrzegania wymogów odpowiedniej temperatury w czasie transportu, np. przewóz produktów badań, leków, czy przypraw. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kwestii przewozu towarów chłodniczych w specjalnych pudełkach o różnych wymiarach. Na życzenie klienta dysponujemy wyborem chłodziw. Zakres oferty obejmuje opakowania styropianowe EPS w 12 różnych rozmiarach. Podłoże chłodnicze lub zamrażające tworzą żelowe wkładki, które są przystosowane tak, aby utrzymać produkt w temperaturze 2-8 st. , alternatywnie suchy lód, który zapewni temperaturę do -75 st. Ten typ przewozów stosowany jest w przypadku konieczności transportu małych przesyłek, takich jak np. próbki. Z pewnością zawsze korzystniej pod względem finansowym jest przewieźć przesyłkę chłodzoną lub mrożoną, niż wynająć samochód, chłodnię czy TIRa chłodnię. Zaletą boksów polistyrenowych, które wykorzystuje GO!, jest ich jednorazowe użycie, w odróżnieniu od somoregulacyjnych boksów podlegających zwrotowi. Oznacza to, że do całkowitej ceny za przewóz należy dodać koszty pustych opakowań.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili