Infrastruktura drogowa w opolskim

<

p align="justify">Rozwój infrastruktury drogowej w regionie opolskim był głównym tematem poruszonym podczas wizyty Wiceministrów Infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicza i Zbigniewa Rapciaka w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu.W spotkaniu uczestniczyli: Marszałek Województwa Opolskiego Józef Sebesta, Wojewoda Opolski Ryszard Wilczyński oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Bogusław Wierdak.


Przedstawiciele władz samorządowych przedstawili Strategię rozwoju infrastruktury transportowej w województwie opolskim w latach 2008-2013. Jednym z jej priorytetów jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w regionie poprzez budowę obwodnic.
 


Sekretarz Stanu Tadeusz Jarmuziewicz zwrócił uwagę na fakt, że przy budowie dróg najważniejszą kwestią jest przygotowanie inwestycji do realizacji. Wszystkie zaangażowane w ten proces podmioty muszą się wzajemnie mobilizować do aktywnego działania – powiedział.

 
Za priorytetowe uznano przyspieszenie prac przygotowawczych dla obwodnic Nysy i Niemodlina. W 2010 r. obwodnica Nysy będzie gotowa do realizacji – zapowiedział obecny na spotkaniu z-ca dyrektora oddziału GDDKiA w Opolu Jerzy Roczek. Reprezentanci resortu infrastruktury poinformowali, że aktualnie trwają prace przygotowawcze do realizacji obwodnic Kędzierzyna – Koźla, Myśliny, Bąkowa i Olesna.
 


W trakcie spotkania zwrócono również uwagę na kwestię niedofinansowania dróg samorządowych w Polsce. Od 1 stycznia 2009 r. planujemy rozpoczęcie programu pilotażowego polegającego na przekazaniu samorządom zadań związanych z utrzymaniem części dróg krajowych, wraz ze środkami finansowymi na ten cel  – poinformował Wiceminister Zbigniew Rapciak.
 


Podczas rozmów Wiceministrów Infrastruktury z przedstawicielami władz województwa opolskiego poruszono także kwestię budowy lotniska w podopolskim Kamieniu Śląskim oraz koncepcję węzła „Ochodze” na autostradzie A4.


źródło: Ministerstwo Transportu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili