IMO – 60 lat w służbie żeglugi

0 72
Tegoroczne obchody światowego dnia można zbiegły się z 60. rocznicą powstania Międzynarodowej Organizacji Morskiej (International Maritime Organisation – IMO).

W uroczystościach uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, szkolnictwa wyższego, firm, związków i stowarzyszeń działających w branży gospodarki morskiej.

W programie obchodów znalazła się prezentacja Urzędu Morskiego w Szczecinie na temat historii i zasad działania IMO oraz wystąpienie Prezesa Zarządu Biura Promocji Żeglugi Morskiej Bliskiego Zasięgu Adolfa Wysockiego na temat współpracy krajów nadbałtyckich w zakresie poprawy bezpieczeństwa żeglugi i ochrony środowiska morskiego. Przesłanie Sekretarza Generalnego IMO odczytał Przewodniczący Rady Oddziału Zachodniopomorskiego Krajowej Izby Gospodarki Morskiej Cezary Sylwestrzak. Imprezę uświetnił występ Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie.

W trakcie wizyty w Szczecinie, Wiceminister A. Wypych-Namiotko uczestniczyła także w uroczystościach 150-lecia działalności C.Hartwig Szczecin Spedytorzy Międzynarodowi Sp. z o.o. W trakcie uroczystości Wiceminister odznaczyła dziesięcioro pracowników firmy, przyznanymi przez Ministra Infrastruktury odznakami honorowymi „Zasłużony Pracownik Morza”.

Obchody Światowego Dnia Morza 2008 zbiegły się również w czasie z uroczystościami z okazji 50. rocznicy utworzenia Linii Afryki Zachodniej, obsługiwanej od 1958 roku przez polskie firmy żeglugowe. Od 1991 roku linia żeglugowa do Afryki Zachodniej jest obsługiwana przez „Euroafrica” Linie Żeglugowe Sp. z o.o. Na uroczystości przybyła również Wiceminister Anna Wypych-Namiotko, Ambasador Federalnej Republiki Nigerii N. Nyam Bajoga AUDU oraz ok. 400 gości z całego świata.

źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej