Idzie wiosna-uwaga na motocykle

Wiosenna pogoda sprzyja podróżowaniu na motocyklu. W ciągu ostatnich dni można było już zauważyć mknące po ulicach miast jednoślady. Jednocześnie jest to okres kiedy kierowcy samochodów muszą zachować szczególną ostrożność. Co roku w wypadkach z udziałem samochodu i motocykla ginie wiele osób. W większości przypadków winę ponosi kierowca samochodu. Często motocykliści wykonują niebezpieczne manewry w trudnych warunkach miejskiego ruchu co stwarza utrudnienia dla kierujących samochodami. Przeciskanie się motocykla w korku denerwuję kierujących innymi pojazdami. To często spotyka się z złośliwym zachowaniem stojących w korku kierowców samochodów, którzy celowo uniemożliwiają przejazd motocykli.
W przypadku wypadku motocykla z samochodem największe obrażenia odnosi kierowca jednoślada. Najczęstszym powodem kolizji jest nie zauważenie przez kierowcę samochodu motocykla. W ruchu ulicznym przyśpieszający motocykl znika w martwym polu lusterek pozostałych użytkowników dróg. Zmieniając pas ruchu samochodem często nie zauważamy szybko jadącego jednoślada, a na szybką reakcję często jest za późno. Trzeba także zwrócić uwagę na sposób poruszania się samych motocyklistów. Łamanie przepisów drogowych i brawura to w wielu przypadkach chleb powszedni w ich codziennej jeździe .


Nadchodząca wiosna sprawi, że coraz więcej motocykli pojawi się na drogach. Warto o tym pamiętać i mieć na uwadze aby nie stwarzać niebezpiecznych sytuacji.

źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili