8.2 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024

Przetarg na autostradę A4 w systemie "Projektuj i Buduj"

Przebieg autostrady A4 Rzeszów-Korczowa został zatwierdzony decyzją środowiskową Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z dnia 29.12.2008r. Odcinek objęty przetargiem został podzielony na dwie części: Wierzbna (bez węzła) – Radymno (z węzłem) o dł. 25 km i Radymno (bez węzła) – Korczowa o dł. 22 km.

Inwestycja będzie polegała na budowie ok. 47 km odcinka dwujezdniowej autostrady o przekroju poprzecznym 2×2 z szerokim pasem dzielącym umożliwiającym rozbudowę drogi do przekroju poprzecznego 2×3. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania dokumentacji projektowej, w tym projektów budowlanych, uzyskania w imieniu inwestora wymaganych decyzji administracyjnych oraz wykonania robót budowlanych niezbędnych do oddania do użytkowania objętego zamówieniem odcinka autostrady.

„Projektuj i buduj” to system, który ma na celu skrócenie czasu realizacji inwestycji. Zakłada on zastąpienie dwóch odrębnych przetargów na projektowanie i realizację inwestycji tylko jednym przetargiem na projekt i wykonanie łącznie. Wykonawca sam projektuje drogę, którą następnie buduje, dzięki czemu inwestycja realizowana jest w szybszym tempie.

źródło: GDDKiA
źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili