Diament dla DHL

– Obecność na liście Diamentów Forbesa to potwierdzenie dobrej kondycji finansowej spółki, jej tempa rozwoju i silnej pozycji firmy na rynku. Wysokie notowania w rankingu osiągnęliśmy odnotowując 117% wzrost przychodów netto ze sprzedaży,  w ciągu               3 ostatnich lat. – powiedział Piotr Iwaniuk, prezes DHL Global Forwarding w Polsce.

Ranking powstał we współpracy z wywiadownią Dun & Bradstreet Polska. Znalazły się           w nim polskie firmy najszybciej zwiększające swoją wartość. Redakcja magazynu Forbes, wraz z analitykami i ekspertami wywiadowni Dun&Bradstreet Polska, zbadała około 1500 firm.

W rankingu dużych firm DHL Globar Forwarding uplasował się na 37 miejscu w regionie mazowieckim i na 159 w kraju. Warunkiem koniecznym zakwalifikowania się do rankingu, było osiągnięcie przeciętnej rocznej stopy wzrostu wartości firmy powyżej 50%.

– Tak wysokie miejsce w rankingu, zawdzięczamy doskonałej kondycji finansowej spółki – dodaje Piotr Iwaniuk. – W dobie spowolnienia gospodarczego i zawirowań na rynkach międzynarodowych, na jakich działa DHL Global Forwarding, ta informacja ma fundamentalne znaczenie dla naszych kontrahentów.

Podstawą do sporządzenia listy, były wyniki finansowe za 3 lata badane na podstawie sprawozdań finansowych złożonych w KRS. Listę Laureatów opracowano dzięki zastosowaniu szwajcarskiej metody wyceny, która pozwala obliczyć wartość składników aktywów przedsiębiorstwa oraz ukazuje potencjał wzrostu w kolejnych latach. Wycena ta,

uwzględnia m.in. poziom sprzedaży, zysk netto, wartość majątku trwałego, zapasów, należności oraz nakładów na inwestycje na podstawie danych z lat 2005 – 2007.
Wyróżnione firmy zebrane są na trzech listach Diamentów, w zależności od wielkości obrotów:

– Duże firmy, które w 2007, ostatnim roku badania, osiągnęły przychody ze sprzedaży przekraczające 250 mln złotych
– Średnie firmy z przychodami pomiędzy 50 a 250 mln złotych
– Małe firmy, które osiągnęły przychody ze sprzedaży pomiędzy 8 a 50 mln złotych.

Pełna lista firm nagrodzonych tytułem Diamenty Forbes zostanie opublikowana 28 stycznia 2009 r. w specjalnym dodatku do miesięcznika Forbes.

źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili