Jaka przyszłość czeka menedżerów łańcuchów dostaw w branży zdrowotnej?

Rola osób dbających o zapełnianie magazynów szpitala lekami i potrzebnymi materiałami, zmieniła się na przestrzeni ostatnich lat. Dzisiaj od ich wiedzy i decyzji zależy minimaliazacja kosztów zarządzania całym szpitalem.

Rosnące koszty nowych technologii i coraz droższe dostawy sprawiają, że proste metody zarządzania przypływami towarów przestają zdawać egzamin.

Dużą przeszkodą, a jednocześnie szansą jest  skoordynowanie zamówień personelu szpitala. Lekarze, pielęgniarki i inni pracownicy zgłaszają zapotrzebowanie w sposób indywidualny i też w tej drodze otrzymują zamówione produkty. Jak mówi jeden z weteranów szpitalnych łańcuchów dostaw, kiedy siedem lat temu obejmował swoją posadę, po sprawdzeniu rejestrów okazało się, że nawet  tak proste urządzenia, jak baseny przy łóżkach, miały siedmiu producentów.

Zarządzający szpitalami coraz częściej poszukują wsparcia wśród menedżerów ds.  łańcuchów dostaw działających w innych branżach. To budujący obraz dla branży.

źródło: Knowledge@W.P.Carey
źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili