0.8 C
Warszawa
wtorek, 29 listopada, 2022

Baza kontenerowa w Szczecinie

""W ramach inwestycji w Porcie Szczecińskim, powstanie nowoczesny terminal kontenerowy. 

Szacuje się, że całkowity koszt inwestycji wyniesie nieco ponad 70 mln zł. Większość środków pochodzi z funduszy Unii Europejskiej, a tylko jedna czwarta to środki własne Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, pozyskane z kredytu Banku Światowego. Budowa ma potrwać 18 miesięcy.

Inwestycja obejmuję budowę infrastruktury portowej pod lokalizację nowoczesnego terminalu kontenerowego na Ostrowie Grabowskim należącym do szczecińskiego portu, powstanie też, m.in. nabrzeże o długości 240 metrów, brzeg zostanie umocniony, a dno akwenu pogłębione.

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście podpisał, w poniedziałek umowę z niemiecką firmą Josef Moebius Bau AG z Hamburga na realizacje inwestycji. Zarząd portu, przeprowadził już na swój koszt prace przygotowawcze do tej inwestycji, na liczącym 10 hektarów terenie. Wydano na ten cel- 20 mln zł. – wykonano m.in. nasyp pod przyszłą drogę kołową i kolejową.

Więcej Puls Biznesu, 21.03.06

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
317ObserwującyObserwuj
289ObserwującyObserwuj
spot_img

Firmy godne poznania – PROMAG

Cykl artykułów zamieszczanych na łamach portali i czasopism przedstawiający Polskie dynamiczne i innowacyjne firmy związane z Poznaniem i warte poznania. Dziś w cyklu „firmy warte...

Z ostantiej chwili